معرفی تاتا نکسون EV Max

نسخه تازه‌­ای از نکسون EV با نام نکسون EV Max توسط خودروساز هندی یعنی تاتا موتور معرفی شده است. براساس اعلام شرکت سازنده، افزایش شعاع حرکتی، قدرت پیشرانه، زمان شارژ و البته صرفه اقتصادی، از مزایای نکسون EV Max نسبت به مدل قبلی است.

ظرفیت مجموعه باتری نکسون EV Max به 40.5 کیلووات ساعت رسیده است تا شعاع حرکتی این خودرو براساس استاندارد ARAI هندوستان، به 437 کیلومتر افزایش یابد.تریم پایه به نام XZ+ با شارژر 3.3 کیلووات، به قیمت 22,900 دلار پیشنهاد شده است، درحالی‌که همین تریم با پشتیبانی از جریان شارژ 7.2 کیلووات، با قیمت 23,550 دلار به فروش می‌­رسد. این ارقام برای تریم کامل‌تر یعنی XZ+ Lux، به ترتیب 24,200 و 24,800 دلار خواهد بود.

ظرفیت مجموعه باتری نکسون EV Max با 33 درصد افزایش نسبت به مدل قبلی، به 40.5 کیلووات ساعت رسیده است تا شعاع حرکتی این خودرو براساس استاندارد ARAI هندوستان، به 437 کیلومتر افزایش یابد.

برای افزایش شارژ باتری نکسون EV Max به 80 درصد، تنها 56 دقیقه زمان نیاز است که با اتصال به جریان سریع 50 کیلووات حاصل می‌­شود. خودروساز هندی اعلام کرده است که با اتصال باتری این خودرو به جریان 7.2 کیلووات، باید تمام شب را برای شارژ کامل انتظار بکشید، اما از اعلام زمان دقیق و قابل استناد خودداری نموده است.

تاتا نکسون EV Max

نکسون EV Max را می‌­توان در رنگ‌های خاکستری دیتونا، سفید Pristine و Intensi-Teal سفارش داد.

Vivek Srivatsa مدیر بخش بازاریابی و فروش خودروهای برقی تاتا، عرضه نکسون EV Max را نشانه­‌ای از اهمیت این شرکت به مشتریان دانسته و این کراس‌اور را خودرویی مناسب برای سفرهای طولانی توصیف کرده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : indiatimes.com