پیکاسو LMS660 معرفی شد

شرکت خودروسازی Picasso یک استارتاپ سوییسی است که به وعده 5 ماه پیش خود مبنی بر ساخت اولین نمونه تولیدی عمل کرده و حالا رسماً از LMS660 پرده‌برداری کرده است. درواقع این همان ویرایش نهایی نمونه اولیه PS-01 است که درست در ابتدای سال 2022 رونمایی شده بود.

پیکاسو می‌گوید تنها 21 دستگاه از این محصول را خواهد ساخت که قیمت پایه آن‌ها نیز چیزی حدود 878 هزار دلار است.آنچه می‌بینیم، یک خودروی عملیاتی است که پیکاسو در کارخانه San Vittore از ابتدا طراحی‌اش کرده است. این سوپراسپرت روی یک پلتفرم ترکیبی سبک از جنس فیبر کربن ساخته شده، که البته در آن به طرزی بی‌سابقه‌ای از آلومینیوم نیز بهره گرفته شده است. سازه شاسی به‌صورت یکپارچه از فیبر کربن بوده و مونتاژ آن به صورت تکه تکه انجام شده است.

پیکاسو با افتخار می‌گوید دو طرف بدنه با طولانی‌ترین پنل فیبر کربنی پوشیده شده که تاکنون روی یک خودرو نصب شده است. در نتیجه تمام این تلاش‌ها LMS660 فقط 980 کیلوگرم وزن دارد.

Picasso Automotive 660 LMS

شرکت قصد داشته فضای داخلی را متناسب با استفاده روزانه و پیست راحت و کاربردی طراحی کند. برهمین اساس بسیاری از ویژگی‌های الهام‌گرفته از خودروهای مسابقه‌ای مانند کمربندی ایمنی شش نقطه‌ای ، سیستم ABS قابل تنظیم و حالت‌های مختلف کنترل کشش و البته فرمان فیبر کربنی با پوشش چرم آلکانترا نیز روی آن دیده می‌شود.

قوای محرکه این خودرو 3 لیتری شش سیلندر دو توربو از برند Autotecnica Motori ایتالیاست که 660 اسب‌بخار قدرت و 720 نیوتن‌متر گشتاور فراهم می‌کند. این خروجی توسط جعبه‌‌دنده 6 سرعته ترتیبی از برند Sadev به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

Picasso Automotive 660 LMS

در تست‌های تونل باد مشخص شده است که LMS660 می‌تواند نیروی رو به پایین معادل 960 کیلوگرم را در سرعت 315 کیلومتر برساعت ایجاد کند. استفاده از تایرهای 19 در جلو و 20 اینچی در عقب از برند پیرلی مدل P Zero Trofeo R شخصیت تهاجمی آن را نمایان می‌کند.

پیکاسو می‌گوید تنها 21 دستگاه از این محصول را خواهد ساخت که قیمت پایه آن‌ها نیز چیزی حدود 878 هزار دلار است.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید