معرفی لینک اند کو 01 EM-F

شش سال پس از تاسیس برند لینک اند کو و البته عرضه محصولات این برند در چین و اروپا، مدل 01 برای دومین مرتبه مورد بروزرسانی قرار گرفته است. 01 EM-F نخستین محصول برند لینک اند کو به عنوان یک خودروی هیبرید معرفی شد و تاکنون هویت خود را حفظ کرده است.

لینک اند کو اعلام کرده که با شارژ کامل و مخزن سوخت پر، این خودرو می‌­تواند 1200 کیلومتر مسافت طی کند. در زیر کاپوت لینک اند کو 01، پیشرانه سه سیلندر 1.5 لیتری بنزین­‌سوز با 150 اسب‌­بخار قدرت و 225 نیوتن‌متر گشتاور قرار گرفته است، که در همکاری با موتور برقی با خروجی 136 اسب­‌بخار قدرت و 320 نیوتن‌متر گشتاور عمل می­‌کند.

نیروی این سامانه هیبرید در هر دو صورت سری و موازی در اختیار خودرو قرار می‌گیرد. در ابتدای حرکت، موتور بنزین‌­سوز تنها برای شارژ موتور برقی عمل می‌کند، اما با افزایش سرعت، موتور درون­‌سوز از طریق کلاچ و سیستم انتقال قدرت سه سرعته DHT Pro به چرخ‌ها متصل می‌­شود.

مجموعه خروجی این سامانه به 245 اسب‌­بخار قدرت و 545 نیوتن‌متر گشتاور رسیده است، که به محور جلو منتقل می‌شود.

 لینک اند کو 01 EM-F

از ظرفیت مجموعه باتری لینک اند کو 01 خبری در دست نیست، اما شرکت سازنده اعلام کرده که با شارژ کامل و مخزن سوخت پر، این خودرو می‌­تواند 1200 کیلومتر مسافت طی کند. شتاب صفر تا صد نیز 7.8 ثانیه اعلام شده است.

تغییرات ظاهری 01 EM-F متناسب با سایر محصولات لینک اند کو به الگوی متفاوت اجزای جلوپنجره، طرح جدید چراغ‌های عقب، انتقال خروجی­‌های اگزوز به زیر سپر جدید، نشان نورانی در عقب، رینگ‌های 19 اینچی و چند رنگ جدید برای بدنه، محدود شده است.

 لینک اند کو 01 EM-F

در فضای کابین با برخی متریال جدید و دکمه‌­های بیشتر روی فرمان مواجه هستیم. تعداد دستیارهای راننده در لینک اند کو 01 نیز به 27 افزایش یافته است.

فروش  لینک اند کو 01 در چین و با قیمت 28 الی 31 برای سه تریم مختلف، آغاز شده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : باما