معرفی آیتو M5e

شرکت آیتو به عنوان زیرمجموعه‌­ای از برند سرس، تصاویری از محصول جدید خود یعنی M5e را منتشر کرده که نخستین خودروی برقی ساخت این برند بشمار می‌آید.

آیتو M5e در دو نسخه تک­ موتور یا دو موتور عرضه خواهد شد، که به ترتیب 200 و 365 کیلووات (معادل با 268 و 490 اسب‌­بخار قدرت) در اختیار این خودرو قرار می‌دهد.محصول قبلی شرکت، آیتو M5 نام دارد که یک خودروی پلاگین-هیبرید بوده و موتورهای برقی سامانه هیبرید آن توسط شرکت هواوی تامین شده است.  از این خودرو تنها در می 2022، 5006 دستگاه فروخته شده  است.

طراحی ظاهری آیتو M5e بسیار شبیه به M5 بوده ولی در برخی جزئیات همچون حذف منافذ جلوپنجره، ورودی ذوزنقه‌­ای جریان هوا در پایین سپر و مسیرهای جریان هوا در دو سوی سپر، با نسخه هیبرید تفاوت دارد.

ابعاد بدنه آیتو M5e در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.785، 1.93، 1.62 و 2.88 متر اعلام شده است، که نسبت به آیتو M5، کمی افزایش در فاصله محورها را نشان می‌­دهد.

آیتو M5e کراس‌اوری برقی از سرس و هواوی

آیتو M5e در دو نسخه تک­ موتور یا دو موتور عرضه خواهد شد، که به ترتیب 200 و 365 کیلووات (معادل با 268 و 490 اسب‌­بخار قدرت) در اختیار این خودرو قرار می‌دهد. موتورهای برقی آیتو M5e از هواوی تامین شده است.

ظرفیت مجموعه باتری لیتیوم-فسفات نصب شده در آیتو M5e هنوز اعلام نشده است، ولی با توجه به شعاع حرکتی 150 کیلومتر در M5، انتظار داریم که مدل برقی در این رابطه با پیشرفت مواجه باشد.

در مدل پلاگین-هیبرید آیتو M5، سیستم اطلاعات سرگرمی با رابط کاربری Harmony OS و شبیه‌­ساز صدای پیشرانه و اگزوز هم توسط هواوی تامین شده بود، که با توجه به شباهت بنیادی M5 با M5e، انتظار داریم که در محصول جدید هم شاهد این موارد باشیم.

آیتو M5e کراس‌اوری برقی از سرس و هواوی

رینگ‌های 19 اینچی برای آیتو M5e درنظر گرفته شده است، ولی امکان سفارش نمونه 20 اینچی هم فراهم خواهد بود.

درباره قیمت آیتو M5e هنوز هیچ خبری اعلام نشده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید