سوبارو واگن GL با تیونینگ مسابقه‌ای

اوایل سال جاری میلادی سه شرکت سوبارو، Hoonigan و Travis Pastrana مدل واگن GL را با مجموعه‌ای از تغییرات گسترده رونمایی کردند. جزئیات فنی از سوی این سه مخفی نگه داشته شده بود. اما اکنون می‌دانیم که سوباروی فوق در جشنواره سرعت گودوود امسال به نمایش درمی‌آید. هم‌چنین در اواخر سال نیز یک ویدیوی جدید از سری مجموعه‌های Gymkhana نیز بر اساس آن تولید خواهد شد.

یکی از ویژگی‌های برجسته این خودرو، آیرودینامیک فوق‌العاده آن است. درواقع GL از یک بال عقب بزرگ و فلپ‌های هیدرولیکی روی گلگیرهای جلو و عقب بهره می‌برد. سوبارو GL گفته شده با یک پیشرانه چهار سیلندر باکسر عرضه می‌شود که قدرت خروجی آن به 862 اسب‌بخار رسیده است. این خروجی توسط جعبه‌دنده 6 سرعته ترتیبی به هر چهار چرخ منتقل می‌شود.

البته هنوز هم سوبارو جزئیات مربوط به تغییرات را منتشر نکرده ولی می‌دانیم که این شرکت از بدنه فیبر کربنی و یک فریم لوله‌ای پیشرفته برای اتاق آن استفاده کرده است.

یکی از ویژگی‌های برجسته این خودرو، آیرودینامیک فوق‌العاده آن است. درواقع GL از یک بال عقب بزرگ و فلپ‌های هیدرولیکی روی گلگیرهای جلو و عقب بهره می‌برد. در بالا و روی سقف نیز مجموعه‌ای از ملزومات فیبر کربنی مربوط به هدایت هوا به داخل کانال NACA نصب شده است، که درنهایت هوای ورودی به رادیاتور انتهایی منتقل می‌کند.

سوبارو واگن GL با تیونینگ مسابقه‌ای

رینگ‌های سفارشی این خودرو برای اولین‌بار از سوی KMC تامین شده است. سیستم تعلیق آن نیز مطابق با خودروهای مسابقات رالی و مخصوص سفرهای طولانی است. این ساختار وزن خودرو را تا حد زیادی پایین نگه می‌دارد. نکته جالب اینجاست که طرح 8 پره رینگ‌ها از سوباروهای دهه 80 میلادی الهام گرفته شده است.

در کابین هم  موجی از الهامات قدیمی نیز در داخل خودرو دیده می‌شود. جایی که سوبارو یک رادیو را عینا از واگن GL مدل 1983 درون داشبورد آن جا داده است.

استفاده از فیبر کربن آبی روی داشبورد، جلوه‌ای منحصربه‌فرد به این اسپرت بخشیده است. ولی در عین حال یک نمایشگر 12 اینچی دیجیتالی نیز حس و حال مدرنی به آن تزریق کرده‌اند. سوبارو واگن GL مدل 1983 اولین حضور عمومی خود را در جشنواره سرعت گودوود طی چند روز آینده تجربه خواهد کرد.

 

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید