کیا ری 2023 Kia Ray

معرفی کیا رِی 2023

هنگامی که صحبت از یک خودروی کوچک با برند کیا به میان آید، معمولاً نام کیا پیکانتو به ذهن خطور می­‌کند. اما حقیقت این است که از سال 2011 تاکنون، یک محصول دیگر به نام رِی (Ray) به معنای اشعه نیز توسط این برند تولید می­‌شود.

تغییر طرح جلوپنجره، نصب لوگوی جدید کیا، فرم متفاوت چراغ‌ها و سپر جلو، نخستین تغییرات قابل توجه در کیا رِی 2023 است. پس از تغییر چهره در سال 2017، اکنون نوبت به دومین تغییر برای مدل 2023 رسیده است. طبق سنت گروه هیوندای در سال‌های اخیر، کیا رِی 2023 هم فعلا در حد چند تصویر معدود از بدنه و کابین معرفی شده است، ولی انتظار می­‌رود که مشخصات دقیق آن ظرف چند هفته آینده منتشر شود.

ابعاد بدنه کیا رِی در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 3.595، 1.595 و 1.7 متر اعلام شده است، که طول و عرض آن با نسل جدید کیا پیکانتو برابر است، ولی ارتفاع بیشتری دارد.

تغییر طرح جلوپنجره، نصب لوگوی جدید کیا، فرم متفاوت چراغ‌های جلو، طراحی جدید سپر جلو و انتقال مه‌شکن از سپر به چراغ‌ها، نخستین تغییرات قابل توجه در کیا رِی 2023 است.

کیا رِی 2023 Kia Ray

در نمای جانبی شاهد طرح جدید رینگ‌ها هستیم، درحالی‌که فرم چراغ‌های عقب کاملاً تغییر کرده و به واسطه نوار مشکی براق به یکدیگر متصل شده است. در سمت راست بدنه می‌­توان در کشویی را تشخیص داد، که برای سهولت ورود و خروج سرنشینان به کابین درنظر گرفته شده است.

طراحی فضای داخلی کیا رِی 2023 تقریباً بدون تغییر باقیمانده است، ولی صفحه پشت آمپر 4.2 اینچی را نمی‌­توان نادیده گرفت. کابین این خودرو به سایر محصولات جدید کیا شباهت چندانی ندارد، ولی برای یک خودروی اقتصادی قابل قبول است.

کیا رِی 2023 Kia Ray

کیا رِی تاکنون با موتور برقی، یک لیتری بنزین‌­سوز و در نسخه­‌های سواری، ون و کمپر تولید شده ولی مشخص نیست که در مدل 2023 شاهد چه تغییراتی باشیم.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com