موتورسیکلت دوکاتی اسکرمبلر 2023
موتورسیکلت دوکاتی اسکرمبلر 2023

معرفی دوکاتی اسکرمبلر 2023

دوکاتی تصمیم گرفته در بزرگ‌ترین گردهمایی موتورسیکلت یعنی EICMA میلان، جشن باشکوهی برپا کند. این ایتالیایی در خانه خود مدل جدید موتورسیکلت محبوب خود، یعنی Scrambler را رونمایی کند، که در واقع نسل دوم آن به حساب می‌آید.

دوکاتی اسکرمبلر مدل 2023 مجهز به یک دریچه گاز سیمی شده است، که حالت‌های مختلف سواری را در شرایط متنوع فراهم می‌کند.اسکرمبلرهای جدید هم‌چنان از پیشرانه‌های معروف دوقلوی L شکل 803 سی‌سی هوا-روغن خنک استفاده می‌کند، که 73 اسب‌بخار قدرت در 8250 دور در دقیقه و 65 نیوتن‌متر گشتاور در 7000 دور در دقیقه تولید می‌کند. با این حال پیشرانه جدید این موتور اکنون به یک جعبه‌دنده اصلاح‌شده با کلاچ هیدرولیکی متصل شده است.

دوکاتی اسکرمبلر مدل 2023 مجهز به یک دریچه گاز سیمی شده است، که حالت‌های مختلف سواری را در شرایط متنوع فراهم می‌کند. دقیق‌تر بگوییم این دوکاتی می‌تواند حالت‌های مخصوص جاده و مسیرهای مرطوب را برای راکب فراهم کند. حالا سیستم ترمز ABS در پیچ‌ها به صورت استاندارد روی آن نصب شده است.

نسل دوم دوکاتی اسکرمبلر دارای یک نمایشگر 4.3 اینچی TFT است، که حکم یک رابط کاربری چندرسانه‌ای را ایفا می‌کند. حتی این قابلیت را دارد که با انواع سیستم‌عامل‌های تلفن‌های همراه سازگار شود. روی نسخه 2023 طراحی جدید بازوی چرخ عقب و فریم اصلی جلب توجه می‌کند؛ اما چیزی که بیشتر از همه در این موتورسیکلت بحث‌برانگیز شده، سیستم تعلیق مونوشوک محور عقبش است.

موتورسیکلت دوکاتی اسکرمبلر 2023

دوکاتی تصمیم گرفته برای تعویض راحت‌تر و یا سفارشی‌سازی، فریم را به صورت پیچ‌شده تولید کند. اسکرمبلر 2023 دارای یک چرخ 18 اینچی در جلو و یک چرخ 17 اینچی در عقب است، که هر دو با تایرهای پیرلی مدل MT60RS پوشانده شده‌اند. ترمزهای برمبو به صورت استاندارد روی آن نصب خواهند شد.

دوکاتی می‌گوید محصول جدیدش را با 9 ترکیب رنگی عرضه می‌کند. این موتورسیکلت با استاندارد A2 اروپا به طور حتم طیف وسیع‌تری از مشتریان را به سوی خود خواهد کشید.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

مترجم : نیما حدادی

منبع : rideapart.com