اسکوتر برقی پیاجیو 1
2023 Piaggio 1
2023 Piaggio 1

پیاجیو برای سال 2023 اسکوتر برقی آورد

تابستان سال گذشته بود که پیاجیو برای اولین‌بار اسکوتر برقی One خود را در نمایشگاه پکن معرفی کرد. این وسیله نقلیه مدرن و شیک برای راکبان جوان به‌ویژه کسانی که به تازگی موتورسواری را یاد گرفته‌اند و می‌خواهند پیمایشی ساده و بی‌دردسر داشته باشند، طراحی شده است.

پیاجیو 1 با سرعت 45 کیلومتر برساعت و در حالت اکو 55 کیلومتر پیمایش می‌کند.اما حالا در نمایشگاه EICMA امسال پیاجیو ویرایش 2023 اسکوتر 1 را به نمایش گذاشته است. البته همین معرفی نیز خالی از حاشیه نبوده است. اینکه مدل جدید به جای استفاده از کلمه انگلیسی One (به معنی یک) به صورت عدد 1 معرفی شده، کمی برای پیاجیو جنجالی شده است. سؤال مهم این است که برای مدل 2023 این اسکوتر چه تغییراتی کرده است؟

پیاجیو 1 در سه تیپ عرضه می‌شود. دو نسخه دارای مجوز استفاده به صورت Moped و یک مدل به صورت موتورسیکلت متعارف خواهد بود. دو نمونه اول پیاجیو 1 و پیاجیو 1 پلاس هستند. در حالی که نمونه آخر پیاجیو 1 اکتیو نام دارد.

در مدل 2023 هر سه نسخه توانسته‌اند از نظر خروجی تقریباً به دو برابر قدرت ویرایش اصلی برسند. پیاجیو 1 قدرتی 2.3 کیلوواتی، پیاجیو 1 پلاس و پیاجیو 1 اکتیو نیز قدرتی 3 کیلوواتی دارند. به گفته ایتالیایی‌ها در ویرایش 1 پلاس شتاب حدود 14 درصد بهبود یافته است. در حالی که این میزان افزایش در مدل اکتیو حدود 12 درصد بوده است.

اسکوتر برقی پیاجیو 1

پیاجیو 1 با سرعت 45 کیلومتر برساعت و در حالت اکو 55 کیلومتر پیمایش می‌کند. پیاجیو 1 پلاس با همین سرعت تا 100 کیلومتر و پیاجیو 1 اکتیو با سرعت 60 کیلومتر برساعت با یک بار شارژ تا 85 کیلومتر پیمایش می‌کند.

رنگ‌های ارائه شده به صورت خاکستری، سفید و مشکی یک‌دست خواهند بود. پیاجیو می‌گوید قیمت این مدل‌ها حسب منطقه فروش تفاوت می‌کند.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

مترجم : نیما حدادی

منبع : rideapart.com