چانگان شنلان S7
چانگان شنلان S7
Shenlan S7 electric SUV
چانگان شنلان S7

معرفی شنلان S7

مجوز واردات یا تولید تمام خودروها در چین، توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT) صادر می­‌شود. این وزارتخانه هم به صورت ماهانه، تصاویر و اطلاعات مدل‌های خواهان مجوز را در اختیار رسانه­‌ها قرار می‌­دهد، امری که برای متقاضیان خوشایند نیست، اما ظاهرا چاره­ دیگری هم وجود ندارد!

شنلان S7 هم در دو نسخه برقی و هیبرید EREV (با پیشرانه درونسوز به عنوان پشتیبان باتری) عرضه خواهد شد.نهاد مذکور اکنون چند تصویر از چانگان شِنلان S7 را در اختیار رسانه­‌ها قرار داده که دومین محصول این برند جدید به شمار می­‌آید. همچون محصول قبلی یعنی مدل سدان SL03، شنلان S7 هم در دو نسخه برقی و هیبرید EREV (با پیشرانه درونسوز به عنوان پشتیبان باتری) عرضه خواهد شد.

ابعاد چانگان شنلان S7 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.75، 1.93، 1.625 و 2.9 متر اعلام شده است، که این خودرو را در رده کراس‌اورهای میان­‌سایز قرار می‌­دهد.

وزن خالص چانگان شنلان S7 در دو نسخه برقی و EREV به ترتیب 1.95 و 1.99 تن اعلام شده است، که روی رینگ‌های 19 یا 20 اینچی قرار می­‌گیرد.

چانگان شنلان S7 در نسخه برقی به یک موتور با 215 اسب­بخار قدرت مجهز شده است، درحالی‌که در نسخه EREV، موتور برقی به قدرت 235 اسب­‌بخار با پیشرانه 1.5 لیتری درونسوز با 98 اسب­‌بخار قدرت، همراه شده است. صرف‌نظر از پیشرانه، حداکثر سرعت این خودرو 190 کیلومتر برساعت خواهد بود.

شاسی بلند برقی چانگان شنلان S7

فروش چانگان شنلان S7 از سال 2023 آغاز می‌­شود. برند چانگان شنلان تحت مشارکت چانگان، هواوی و CATL شکل گرفته و از آوریل 2022 اعلام موجودیت کرده است. البته هنوز مشخص نیست که محصولات آن در بازارهای صادراتی نیز با همین نام عرضه شود یا خیر.

علاوه بر چانگان شنلان، یک برند دیگر به نام آواتار هم توسط چانگان، نیو و CATL تاسیس شده است. البته نیو به علت مشکلات مالی، سهام خود را به دیگران واگذار کرده است، ضمن­ این‌که هواوی هم در ساخت محصولات این برند همکاری دارد بدون آنکه سهمی از برند آواتار داشته باشد.

براساس اعلام چانگان، تعداد محصولات شنلان به 5 خودروی برقی خواهد رسید.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com