شاتل خودران ZF
شاتل خودران ZF
شاتل خودران ZF
شاتل خودران ZF
شاتل خودران ZF
شاتل خودران ZF

معرفی شاتل خودران ZF

شرکت ZF با ساخت انواع جعبه‌دنده شناخته می‌شود. اما آن‌ها اکنون یک شاتل خودران را در نمایشگاه CES 2023 معرفی کرده‌اند.

به کمک این شاتل، اپراتورهای حمل و نقل عمومی می‌توانند بدون نیاز به استخدام راننده، حمل و نقل بدون آلایندگی و ۲۴ ساعته را به مسافران ارائه دهند.شرکت ZF می‌گوید که باتری این شاتل از ۵۰ تا ۱۰۰ کیلووات‌ساعت قابل انتخاب است و برد آن با هربار شارژ، به ۱۲۹ کیلومتر می‌رسد. حداکثر سرعت آن نیز برابر ۴۰ کیلومتر برساعت است که ZF قصد دارد آن را به ۸۰ کیلومتر برساعت افزایش دهد.

این شاتل به جلو و عقب حرکت می‌کند و با قابلیت زانوزدن، سوار و پیاده شدن از آن راحت است.

این شرکت تنها چند تصویر از کابین شاتل را ارائه داده است. شاتل می‌تواند ۲۲ نفر را در خود جای دهد، اما تنها ۱۵ صندلی دارد. کف شاتل از چوب مصنوعی ساخته شده و چندین نمایشگر وجود دارد که اطلاعات مربوط به توقف بعدی را نشان می‌دهند. فضای داخلی آن قابل شخصی‌سازی و برای استفاده معلولان کارآمد است، زیرا یک رمپ اتوماتیک و ویلچر دارد.

شاتل خودران ZF

شرکت ZF علاوه بر معرفی شاتل، همکاری خود را با شرکت خدمات حمل و نقل Beep اعلام کرد. طبق این قرارداد، چندین هزار شاتل، طی سال‌های آینده، تحویل مشتریان خواهد شد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، اپراتورهای حمل و نقل عمومی می‌توانند بدون نیاز به استخدام راننده، حمل و نقل بدون آلایندگی و ۲۴ ساعته را به مسافران ارائه دهند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : carscoops.com