چانگان CS75 پلاس iDD
Changan CS75 Plus iDD
Changan CS75 Plus iDD

چانگان CS75 پلاس iDD رونمایی شد

نسل جدید چانگان CS75 پلاس iDD در کنفرانس شرکای جهانی این شرکت در چین رونمایی شد. مدل جدید این خودرو دارای سیستم هیبریدی برقی iDD است، که شامل یک پیشرانه 1.5 لیتری توربو و یک موتور برقی با پیمایش 150 کیلومتر می‌شود.

در صورت شارژ کامل مخزن سوخت و باتری‌ها، می‌توان با چانگان CS75 پلاس iDD تا 1200 کیلومتر پیمایش داشت.در این کنفرانس ژو هوارونگ مدیر چانگان اعلام کرد، که این شرکت قصد دارد تا سال 2025 معادل 4 میلیون خودرو بفروشد، که فقط 3 میلیون دستگاه آن با برند Changan خواهد بود. هم‌چنین گفته شده است که 35 درصد از فروش آینده شرکت مربوط به خودروهای انرژی نو است و صادرات نیز تا 15 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

در یک برنامه بلندمدت چانگان می‌خواهد تا سال 2030 آمار فروش خود را به 5 میلیون دستگاه برساند که 4 میلیون از آن با برند چانگان و سهم فروش خودروهای انرژی نو بیش از 60 درصد خواهد شد.

اولین نسخه از این خودرو در سال 2019 رونمایی شد. چندی پیش هم شاهد معرفی نسخه فیس‌لیفت CS75 پلاس بودیم. طول، عرض و ارتفاع این کراس‌اور چینی به ترتیب 4710، 1710 و 1865 میلی‌متر است. فاصله بین دو محور نیز 2710 میلی‌متر اعلام شده است.

چانگان CS75 پلاس iDD

همانطور که گفته شد این خودرو مجهز به سیستم هیبریدی جدید iDD است که موتور برقی آن به تنهایی می‌تواند 110 کیلووات نیرو تولید کند. باتری‌های لیتیوم فسفات آن توسط شرکت CATL تأمین شده‌اند. این خودرو دارای مصرف سوخت ترکیبی معادل 1.46 لیتر در هر صد کیلومتر است. در صورت شارژ کامل مخزن سوخت و باتری‌ها، می‌توان با آن تا 1200 کیلومتر پیمایش داشت. در صورت استفاده از شارژر سریع دوگانه AC و DC باتری‌های آن در کمتر از 30 دقیقه پر می‌شوند.

داخل کابین با چرم‌های مرغوبی که روی صندلی‌ها و داشبورد کشیده شده، لوکس به نظر می‌رسد. دکمه‌های آبی هویت هیبریدی این خودرو را بیش از پیش نمایان می‌کنند.

روی داشبورد یک نمایشگر دوگانه 12.3 اینچی قرار دارد که یکی برای اطلاعات موردنیاز راننده و دیگر برای سیستم سرگرمی است.قرار است این خودرو با سیستم خودران سطح 2 به دست مشتریان برسد.

چانگان تا این لحظه زمان عرضه و قیمت این خودرو را اعلام نکرده است.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carnewschina.com