کانسپت هوندا سیویک تایپ R-GT
کانسپت هوندا سیویک تایپ R-GT
کانسپت هوندا سیویک تایپ R-GT
کانسپت هوندا سیویک تایپ R-GT
کانسپت هوندا سیویک تایپ R-GT
کانسپت هوندا سیویک تایپ R-GT

معرفی هوندا سیویک تایپ R-GT

هوندا در حال کار و توسعه رقیب جدید خود برای سری سوپر GT است. برای دستیابی به این هدف هوندا کانسپت مسابقه‌ای جدیدی را به نمایشگاه خودروی توکیو آورده است.

خودرو مسابقه‌ای سیویک تایپ R-GT، براساس نسخه جاده‌ای سیویک تایپ R فعلی ساخته شده و قرار است جایگزین NSX-GT تایپ S شود. نسخه نهایی باید برای فصل ۲۰۲۴ سری سوپر GT آماده باشد. خودرو مسابقه‌ای سیویک تایپ R-GT، براساس نسخه جاده‌ای سیویک تایپ R فعلی ساخته شده و قرار است جایگزین NSX-GT تایپ S شود. این کانسپت با رنگ‌های شرکتی هوندا Racing Corporation تزئین شده است. رنگ‌هایی مانند آبی، قرمز و سفید‌.

این نسخه آزمایشی در توکیو و در کنار Koji Watanabe، رئیس هوندا Racing Corporation به نمایش درآمد. این کانسپت مسابقه‌ای، شباهت‌ ظاهری زیادی به نسخه جاده‌ای دارد؛ اما تفاوت‌های عمده‌ای بین آن‌ها وجود دارد.

خودروی مسابقه‌ای، دیفرانسیل عقب است. در حالی که سیویک تایپ R جاده‌ای، دیفرانسیل جلو است. مشخصات و اطلاعات فنی کانسپت دردسترس نیست؛ اما هوندا می‌گوید که این محصول مسیری است که نسخه نهایی مسابقه‌ای در آن توسعه خواهد یافت.

هنوز مشخص نیست که روند توسعه در چه مرحله‌ای قرار دارد. اما هوندا می‌گوید که اولین تست‌های پیست آن، برای تابستان امسال برنامه‌ریزی شده است. نسخه نهایی باید برای فصل ۲۰۲۴ سری سوپر GT آماده باشد. انتظار می‌رود که هوندا تنها شرکتی باشد که خودروی جدیدی در این سری ارائه دهد. زیرا نیسان و تویوتا احتمالا نسخه‌های اصلاح‌شده خودروهای مسابقه‌ای فعلی خود را (براساس تویوتا سوپرا و نیسان Z) ارائه می‌دهند.

کانسپت هوندا سیویک تایپ R-GT

مسابقات قهرمانی بزرگ اتومبیلرانی، در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد و در سال ۲۰۰۵ به نام فعلی خود تغییر یافت. این سری دو کلاس GT300 و GT500 دارد. سال گذشته نیسان در هر دو کلاس قهرمان شد. هوندا نیز آخرین بار در سال ۲۰۲۰ با NSX-GT موتور جلو، این عنوان را دریافت کرد.

فصل ۲۰۲۳ سوپر GT، از ۱۵ آوریل در پیست بین‌المللی Okayama آغاز می‌شود. مجموعا هشت مسابقه برنامه‌ریری شده است. البته هوندا باید تا سال ۲۰۲۴ صبرکند تا محصول جدید خود را به رقابت‌ها بیاورد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com