آپترا لانچ ادیشن
آپترا لانچ ادیشن
آپترا لانچ ادیشن
آپترا لانچ ادیشن
آپترا لانچ ادیشن
آپترا لانچ ادیشن
آپترا لانچ ادیشن
آپترا لانچ ادیشن
آپترا لانچ ادیشن
آپترا لانچ ادیشن

معرفی آپترا لانچ ادیشن

شرکت آپترا از نسخه جدید لانچ ادیشن رونمایی کرده و از آغاز تولید این خودرو در اواخر سال 2023 خبر داده است. لانچ ادیشن با تمرکز بر مصرف سوخت اقتصادی طراحی شده و براساس اعلام سازنده، یک چهارم سایر خودروهای برقی و هیبرید، انرژی صرف می­‌کند.

آپترا لانچ ادیشن به باتری خورشیدی مجهز شده است، که در صورت قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید، نیروی لازم برای پیمایش 64 کیلومتر را فراهم خواهد کرد. برای دستیابی به این هدف بلندپروازانه، آپترا لانچ ادیشن با بدنه‌­ای بسیار سبک و ضریب درگ 0.13 طراحی شده است و همچنین به باتری خورشیدی مجهز شده که در صورت قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید، نیروی لازم برای پیمایش 64 کیلومتر را فراهم خواهد کرد.

آپترا اعتقاد دارد که رانندگان آمریکایی به طور روزمره، مسیری کمتر از 64 کیلومتر را طی می­‌کنند، بنابراین در صورت فراهم بودن شرایط مناسب، کاربران آپترا لانچ ادیشن نیازی به جریان برق پیدا نخواهند کرد.

آپترا از اعلام مشخصات فنی دقیق لانچ ادیشن خودداری نموده است، اما از نصب سه موتور برقی در این خودروی سه چرخ خبر داده که دستیابی به شتاب صفر تا صد در 4 ثانیه و حداکثر سرعت 163 کیلومتر برساعت را ممکن می‌سازد. شعاع حرکتی این خودروی دونفره هم 644 کیلومتر اعلام شده است.

آپترا لانچ ادیشن

آپترا لانچ ادیشن از خروجی برق 120/110 ولت پشتیبانی می‌کند، که با هر ساعت اتصال به این جریان، نیروی لازم برای پیمایش 21 کیلومتر فراهم خواهد شد. با اتصال به جریان 240 ولت، این رقم به 92 کیلومتر افزایش می­‌یابد.

آپترا از ثبت سفارش 40 هزار مشتری برای لانچ ادیشن و ورود این خودرو به مرحله چهارم پیش از تولید خبر داده است، که شامل تست تصادف و گواهینامه­‌های اعتبارسنجی خواهد بود. این شرکت ضمن اشاره به برنامه تولید ده هزار دستگاه در سال، از برنامه­‌ریزی برای افزایش این رقم به 20 هزار دستگاه در 8 سایت تولیدی تا سال 2028 هم سخن گفته است، که برای اثبات صحت آن فعلا باید منتظر بمانیم.

آپترا لانچ ادیشن

درباره قیمت آپترا لانچ ادیشن هم اطلاعی در دسترس نیست، اما شرکت سازنده در خبرهای قبلی، بازه 25.9 الی 46 هزار دلار را برای نسخه­‌های مختلف تعیین کرده بود. 

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com