کراس‌اور برقی بائوجون یپ - Baojun Yep
کراس‌اور برقی بائوجون یپ - Baojun Yep
کراس‌اور برقی بائوجون یپ - Baojun Yep
کراس‌اور برقی بائوجون یپ - Baojun Yep

معرفی بائوجون Yep

به نظر می‌­رسد وعده شرکت بائوجون که از عرضه یک شاسی‌­بلند شهری دوست‌داشتنی خبر داده بود، محقق شده است چراکه تصاویر محصول جدید این برند به نام یِپ (Yep) در رسانه‌­ها منتشر شده.

بائوجون Yep به یک موتور برقی با 68 اسب­‌بخار قدرت و 140 نیوتن‌متر گشتاور مجهز شده و شعاع حرکتی آن 303 کیلومتر است.بائوجون به عنوان یکی از زیرمجموعه­‌های اتحاد سایک-جی‌­ام-وولینگ، به ساخت خودروهای کوچک اشتغال داشته و در جایگاهی بالاتر از وولینگ قرار دارد.

طراحان سعی کرده­‌اند فرم جعبه­‌ای بدنه بائوجون یپ را به کمک مواردی شامل سپرهای پلاستیکی مشکی، برآمدگی لبه گلگیرها، تزئین ستون A با رنگ مشکی، ریل‌های سقفی، رینگ‌های اسپرت و کالیپرهای قرمز رنگ ترمز، از یکنواختی خارج کنند که البته تاحد زیادی هم موفق بوده‌­اند.

بائوجون Yep برای جلب نظر آن دسته از علاقمندان خودروهای شاسی­‌بلند طراحی شده است، که در شهرهای شلوغ زندگی می­‌کنند و برای یافتن جای پارک در رانندگی روزمره معمولا با مشکل مواجه هستند.

کراس‌اور برقی بائوجون یپ - Baojun Yep

ابعاد بدنه بائوجون یپ در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 3.381، 1.685، 1.721 و 2.11 متر اعلام شده است، که این محصول را در ردیف هاچ‌بک‌های کوچک قرار می‌­دهد.

بائوجون یپ به عنوان یک خودروی چهار نفره طراحی شده است، اما از همین حالا می­‌توان انتظار داشت که فضای ردیف عقب تنها برای کودکان یا حمل لوازم همراه دو سرنشین جلو کافی باشد. برخی شایعات از برنامه بائوجون برای طراحی نسخه 5 در از این کراس‌­اور حکایت می­‌کند، که البته فعلا قابل تایید نیست.

بائوجون Yep به یک موتور برقی با 68 اسب­‌بخار قدرت و 140 نیوتن‌متر گشتاور مجهز شده است، که در محور عقب این خودروی 1006 کیلوگرمی نصب شده و می‌­تواند دستیابی به حداکثر سرعت صد کیلومتر برساعت را امکان‌پذیر سازد.

کراس‌اور برقی بائوجون یپ - Baojun Yep

از ظرفیت مجموعه باتری بائوجون یپ اطلاعی نداریم ولی سازنده از شعاع حرکتی 303 کیلومتر براساس استاندارد CLTC خبر داده است. ظاهرا بائوجون قصد دارد نسخه دو موتوره از یپ با قابلیت چهار چرخ محرک را نیز در آینده نزدیک تولید کند.

بائوجون Yep از رونمایی در نمایشگاه خودرو شانگهای 2023، از ماه می وارد بازار چین خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com