کراس‌اور برقی های‌فای Y

انتشار اولین تصاویر از های فای Y

یکی از برندهای پرطرفدار چینی، HiPhi است. این برند دو محصول دارد؛ های فای X در کلاس MPV و سدان های فای Z. اکنون HiPhi Y سومین خودرو این برند است. Y یک شاسی‌بلند سایز بزرگ است. طراحی آن به جذابیت Z و X نیست، اما با سایر شاسی‌بلندهای بازار متفاوت است.

های فای Y یک شاسی‌بلند سایز بزرگ است. طراحی آن به جذابیت Z و X نیست، اما با سایر شاسی‌بلندهای بازار متفاوت است.های فای X یک MPV با درهای سبک خودکشی و درهای عقب گالوینگ است. نسخه دیفرانسیل عقب، ۲۹۹ اسب‌بخار قدرت و ۴۱۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. باتری این مدل از نوع ۹۷ کیلووات‌ساعتی است و برد ۶۵۰ کیلومتری را ارائه می‌دهد. نسخه چهار چرخ محرک آن ۵۹۸ اسب‌بخار قدرت و ۸۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این مدل نیز همان باتری ۹۷ کیلووات‌ساعتی را دارد، اما برد آن ۵۶۰ کیلومتر است. ابعاد HiPhi X عبارت است از 5200/2062/1618, 3150 میلی‌متر. قیمت این محصول ۸۴۴۹۰ دلار است.

سدان HiPhi Z رنگ‌آمیزی تهاجمی و چرخ‌های بزرگ دارد و پلتفرم آن همان پلتفرم X است. درهای این سدان نیز به سبک خودکشی باز می‌شوند. این سدان چهار چرخ محرک، ۶۷۲ اسب‌بخار قدرت و ۸۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و شتاب ۳.۸ ثانیه‌ای دارد. یک باتری ۱۲۰ کیلوواتی وجود دارد که برد ۷۰۵ کیلومتری را ارائه می‌دهد. ابعاد آن به 5036/2018/1439, 3150 میلی‌متر می‌رسد و قیمت ۸۹۳۵۰ دلاری دارد.

کراس‌اور برقی های‌فای Y

محصول جدید HiPhi Y در قسمت عقب کاربردی به نظر می‌رسد. چراغ‌های باریک و تیره عقب از گلگیرها تا کل فضای عقب را پوشانده‌اند. ابتدا نسخه دیفرانسیل عقب های فای Y در دسترس خواهد بود و نسخه تمام چرخ محرک آن بعدا اضافه می‌شود. موتور الکتریکی آن ۳۳۵ اسب‌بخار قدرت دارد و حداکثر سرعتش به ۱۹۰ کیلومتر برساعت می‌رسد.

ابعاد های فای Y کوچک‌تر از دو مدل دیگر بوده و فاصله محوری کوتاه‌تری دارد. بنابراین به نظر می‌رسد که پلتفرم متفاوتی داشته باشد. ابعاد آن به 4938/1958/1658 میلی‌متر با فاصله محوری 2950 میلی‌متر می‌رسد. این خودرو 2305 کیلوگرم وزن دارد.

های فای Y در نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۲۳، در ماه آینده، به صورت عمومی رونمایی می‌شود و اوایل سه ماهه سوم سال جاری عرضه خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : carnewschina.com