ای سی کبرا GT رودستر
ای سی کبرا GT رودستر
ای سی کبرا GT رودستر
ای سی کبرا GT رودستر

معرفی ای سی کبرا GT رودستر

احتمالا با مشاهده تصاویر این مطلب، فکر کرده‌­اید با یک نمونه تغییر یافته از شلبی کبرا مدل دهه 60 میلادی مواجه هستید یا این‌که باز هم یک کیت کار یا درواقع نمونه قلابی! از این خودرو که در طول سالیان گذشته به تعداد زیادی از آنها ساخته شده، اما حقیقت این است که این تصاویر، یک اِی سی کبرا جدید را نمایش می­‌دهد.

با درنظر گرفتن ویژگی‌های مدرن فنی به همراه ترمزهای قدرتمند، می­‌توان انتظار داشت که ای سی کبرا GT رودستر نسبت به شلبی کبرا، عملکرد هیجان­‌انگیزتری به نمایش بگذارد.این خودرو به نام GT رودستر، محصولی از شرکت بریتانیایی AC کارز است که در دسامبر 2022 از ساخت این محصول خبر داده بود، اما اکنون بدنه GT رودستر را در چندین زاویه به علاقمندان معرفی کرده است.

جلوپنجره بیضوی، کاپوت طویل و گلگیرهای برآمده، کاملاً یادآور شلبی کبرا است. اما رینگ‌های بزرگ، آینه­‌های همرنگ با بدنه، افزایش ضخامت شیشه جلو، دستگیره مخفی­‌شونده درها، چراغ‌های LED جلو و چراغ ترمز سوم پشت سر سرنشینان، از هویت مدرن این محصول خبر می­‌دهد.

هرچند تصویری از فضای کابین اِی سی کبرا GT رودستر منتشر نشده است، اما می­‌توان فرمان مدرن و ترکیبی از نمایشگرهای عقربه­‌ای و دیجیتال را تشخیص داد.

گلگیرهای خودرو و رکاب‌های جانبی از فیبرکربن ساخته شده، درحالی‌که شاسی خودرو به صورت فریم فضایی و از جنس آلومینیوم ساخته شده است. به لطف سیستم تعلیق مشابه با خودروهای مسابقه­‌ای و البته طراحی شاسی، فاصله بین محورهای ای سی کبرا GT رودستر به 2.57 متر رسیده که به مراتب بیشتر از همتای کلاسیک است.

ای سی کبرا GT رودستر

پیشرانه 5 لیتری 8 سیلندر فورد با 654 اسب­‌بخار قدرت و 780 نیوتن‌متر گشتاور برای ای سی کبرا GT رودستر نصب شده است، که از طریق هواکش روی کاپوت، تنفس می­‌کند. خروجی پیشرانه از طریق گیربکس شش سرعته دستی یا 10 سرعته اتوماتیک به محور عقب منتقل می­‌شود.

با وجود وزن 1496 کیلوگرمی، ای سی کبرا GT رودستر می­‌تواند ظرف 3.4 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست یابد. حداکثر سرعت این خودرو نیز 277 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

با درنظر گرفتن ویژگی‌های مدرن فنی به همراه ترمزهای قدرتمند، می­‌توان انتظار داشت که ای سی کبرا GT رودستر نسبت به شلبی کبرا، عملکرد هیجان­‌انگیزتری به نمایش بگذارد. البته برای اطمینان از این موارد باید تا ماه آوریل و رونمایی رسمی از این خودرو منتظر بمانیم.

ای سی کبرا GT رودستر

براساس اعلام ای سی کارز، GT رودستر اجازه حضور در معابر شهری را به دست آورده و امکان صادرات آن به تمام کشورها فراهم شده است. قیمت ای سی کبرا GT رودستر در کشورهای مختلف، متفاوت خواهد بود ولی مشتریان اهل بریتانیا، باید حداقل 285 هزار پوند پرداخت کنند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com