ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6
ایکس پنگ G6

معرفی ایکس پنگ G6

شرکت Xpeng چین شاسی‌بلند برقی جدیدی با نام G6 را در نمایشگاه شانگهای رونمایی کرد. محصول جدید برند ایکس پنگ در قالب یک کراس‌اور فست­بک برقی، وارد میدان شده تا با نیو EC6 و سایر کراس‌اورهای کوپه موجود در بازار چین به رقابت بپردازد. ایکس پنگ G6 که تاکنون با کد F30 شناخته می­‌شد، به عنوان پنجمین محصول از این برند چینی وارد بازار می­‌شود.

ایکس پنگ G6 در نسخه پایه به یک موتور برقی روی محور عقب با 292 اسب‌بخار قدرت و در تریم پرفورمنس از دو موتور برقی با قدرت 480 اسب­‌بخار قدرت بهره می‌برد.این خودرو روی پلتفرم نسل دو SEPA ساخته شده است، که از شارژ سریع 800 ولتی پشتیبانی می‌کند. ایکس پنگ G6 اولین عضو از محصولات این شرکت چینی است که روی پلتفرم فوق طراحی می‌شود.

نسخه تک موتوره این خودرو با سیستم انتقال قدرت RWD و نسخه دو موتوره آن به صورت 4WD عرضه خواهد شد. در مدل اول قدرت خروجی 292 اسب‌بخار و در نسخه نهایی 480 اسب‌بخار و 660 نیوتن‌متر گشتاور خواهد بود.

طول، عرض و ارتفاع ایکس‌ پنگ G6 به ترتیب 4753، 1920 و 1650 میلی‌متر و فاصله بین دو محور نیز 2890 میلی‌متر اعلام شده است. نوار سرتاسری LED در جلوی بدنه، هواکش در پایین سپر جلو، زاویه تند کاپوت، سقف گنبدی شکل، شیشه کوچک عقب و چراغ باریک و سرتاسری عقب، از مهمترین ویژگی‌های ظاهری ایکس پنگ G6 به شمار می‌­آید.

ایکس پنگ G6

دو حسگر لیدار که در نزدیکی چراغ‌های جلو قرار گرفته، از وجود سامانه خودران مشابه با ایکس پنگ G9 در این خودرو خبر می‌­دهد. این خودرو در تریم‌های تاپ خود مجهز به لیدار است؛ اما گفته می‌شود همه مدل‌ها مجهز به سیستم خودران XNGP هستند.

ایکس پنگ G6 روی رینگ‌های 18 یا 20 اینچی استوار شده است، که زاویه خروج 16 یا 20 درجه را به همراه دارد. بسته به پیشرانه، وزن خودرو هم بین 1995 تا 2100 کیلوگرم خواهد بود.

ایکس پنگ G6

ایکس‌ پنگ G6 از فناوری پیشرفته قرار دادن باتری‌ها درون بدنه استفاده می‌کند تا علاوه بر رانندگی بهتر، ایمنی را نیز افزایش و سر و صدای اضافی را کاهش دهد. این فناوری هم‌چنین به استحکام بدنه و افزایش استانداردها در چین منجر شده است که می‌تواند مسیر رسیدن به استانداردهای سخت‌گیرانه آمریکا و اروپا را هموار کند.

اگرچه ظرفیت باتری‌ها هنوز اعلام نشده اما می‌توان پیش‌بینی کرد که در صورت استفاده از پکیج CLTC590 که شامل باتری‌های 87.5 کیلووات ساعتی می‌شوند، با یک بار شارژ می‌توان تا 700 کیلومتر پیمایش داشت.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carnewschina.com