• هاوال رپتور بنزيني 2025

مجهز به پیشرانه بنزینی 2 لیتری

بروزرسانی هاوال رپتور

27 اردیبهشت 1403 18:49

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، عکس‌ها و مشخصات هاوال رپتور جدید را منتشر کرده، که محصولی از گریت‌ وال موتور است.

ظاهر این محصول اصلاح شده تا تفاوت آن با هاوال H9 جدید در آینده، مشهود باشد. تغییر بعدی هاوال رپتور جدید، در موتور بنزینی آن است. تا قبل از این، هاوال رپتور فقط در نسخه پلاگین‌هیبرید در دسترس بود.

هاوال رپتور، اولین بار در اکتبر ۲۰۲۳ وارد بازار چین شد. این شاسی‌ بلند پلاگین‌هیبرید، طبق پلتفرم Lemon از گریت‌وال ساخته شد. سه ماه پس از عرضه هاوال رپتور، تعداد ۶ هزار دستگاه از آن فروخته شد. اما پس از آن حجم فروش‌ها به ۲ هزار دستگاه در ماه رسید. پس به نظر می‌رسد گریت‌وال با معرفی نسخه جدید قصد دارد تا فروش رپتور را افزایش دهد.

مشخصات ظاهری هاوال رپتور 2025

هاوال رپتور جدید، از زبان طراحی جدید پیروی کرده است. چراغ‌های دایره‌ای آن، با چراغ‌های مستطیلی جایگزین شده است. جلوپنجره مشکی آن با میله‌های عمودی کروم همراه است‌. نسخه جدید رپتور، قطعات پلاستیکی بیش‌تری در بخش پایینی بدنه‌اش دارد. گلگیرهای عریض و سپرهای بزرگ تعبیه شده است. در بخش عقب، یک چرخ زاپاس روی درب صندوق نصب شده است.

ظاهر خارجی رپتور اصلاح شده تا از ظاهر هاوال H9 متمایز باشد.  در واقع این دو مدل، شباهت‌های ظاهری فراوانی دارند.

هاوال رپتور بنزینی 2025

ابعاد هاوال رپتور به 4680/1950/1822 میلی‌متر با فاصله محوری 2738 میلی‌متر می‌رسد. البته طول خودرو با احتساب چرخ زاپاس، برابر 4800 میلی‌متر است.

زوایای ورود و خروج نیز به ترتیب برابر ۲۵ و ۳۲ درجه است. برای تایر این خودرو می‌توان از میان سه گزینه انتخاب کرد؛ 245/55R19 , 255/60R19 و 265/60R18.

داخل کابین هاوال رپتور، پنج صندلی تعبیه شده است. وزن خالص آن برابر ۱۸۳۰ کیلوگرم و وزن ناخالص برابر ۲۲۵۵ کیلوگرم است.

مشخصات فنی هاوال رپتور 2025

نسل فعلی رپتور در بازار چین، پیشرانه پلاگین هیبرید دارد. این پیشرانه متشکل از یک موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ ۱۶۵ اسب‌بخاری و دو موتور الکتریکی با خروجی ۲۹۵ اسب‌بخار است.

اکنون نسخه جدید هاوال رپتور، در نوع بنزینی نیز موجود شده است، که پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ GW4N20A با خروجی ۲۳۵ اسب‌بخار دارد. هنوز اطلاعاتی درباره گیربکس رپتور در دسترس نیست؛ اما می‌دانیم که خودرو تمام چرخ محرک است. حداکثر سرعت این نسخه، ۲۰۰ کیلومتر برساعت است. نسخه بنزینی رپتور در سال جاری وارد بازار خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران