• نسل جديد ميني JCW

رونمایی نسخه اولیه در مسابقات ۲۴ ساعته نوربورگ‌رینگ

انتشار اولین تصاویر از نسل جدید مینی JCW

3 خرداد 1403 10:29

مینی کوپر برقی، سپتامبر گذشته معرفی شد و همچنان منتظریم تا اطلاعات نسل بعدی جان‌ کوپر ورکز (John Cooper Works) منتشر شود.

شرکت مینی تا پاییز امسال این هاچ بک اسپرت را به طور کامل معرفی نخواهد کرد؛ اما یک نمونه استتار شده وجود دارد که در جریان ۲۴ ساعته نوربورگ‌رینگ خواهیم دید.

مینی اطلاعات دقیق پیشرانه و مشخصات فنی را اعلام نکرده است، اما تایید کرده که جان کوپر ورکز، در هر دو نسخه بنزینی و تمام الکتریکی قابل سفارش است. حتی قدرت این پیشرانه‌ها هنوز مشخص نیست؛ اما کوپر SE در حدود 215 اسب‌بخار قدرت داشته و شایعات می‌گویند که نسخه جان کوپر ورکز ۲۵۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.

نسل جدید مینی JCW

کوپر اس جدید، موتور چهارسیلندر دو لیتری با توربوشارژ بزرگ‌تر دارد که حدود ۲۰۱ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. این محصولی است که در آمریکا عرضه می‌شود. احتمالا اول نسخه بنزینی JCW عرضه می‌شود و سپس هنگامی که مینی تولید خودرو برقی را در بریتانیا آغاز کند، نسخه برقی به بازار می‌رسد. هنوز دو سال دیگر تا این برنامه باقی مانده است.

شرکت مینی، در JCW جدید، بر تعادل وزن و هندلینگ تمرکز کرده است. تنها یک موتور برقی برای محور جلو نصب شده است. برای این مدل، باتری بزرگ‌تر ۵۴.۲ کیلووات‌ساعتی درنظر گرفته شده است.

پوشش استتاری این محصول جدید، طرح‌هایی با رنگ سفید و قرمز است که به اتومبیل‌های کلاسیک مسابقه‌ای مینی در دهه ۱۹۶۰ اشاره دارد. لوگو 37 روی این مدل، به پیروزی تاریخی مینی در رالی مونت‌کارلو ۱۹۶۴ اشاره دارد.

نسل جدید مینی JCW

وقتی اعلام شده که این خودرو در اواخر سال ۲۰۲۴ معرفی و رونمایی می‌شود، بدان معناست که عرضه آن در سال ۲۰۲۵ خواهد بود. قیمت پایه آن از ۴۰ هزار دلار خواهد بود و به نوع پیشرانه بستگی دارد.

مسابقات ۲۴ ساعته نوربورگ‌رینگ در تاریخ ۱ ژوئن آغاز می‌شود و می‌توان نسخه بنزینی JCW را مشاهده کرد، که در کلاس SP 3T و در تیم Bulldog Racing به رقابت می‌پردازد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران