• معرفي پورشه 911 نسخه لانزانته
  • معرفي پورشه 911 نسخه لانزانته
  • معرفي پورشه 911 نسخه لانزانته
  • معرفي پورشه 911 نسخه لانزانته

با پیشرانه فرمول 1 ساخت کازوورث

معرفی پورشه 911 نسخه لانزانته

20 خرداد 1403 10:45

لانزانته با یک پورشه 930 توربو بازگشته است. این مدل جدید که به نام TAG Championship معرفی شده، سبک‌تر و قدرتمندتر از نسخه قبلی است که توسط همین شرکت بریتانیایی ساخته شده بود. این کمپانی تنها سه نسخه از این نمونه جدید خواهد ساخت، که هر یک نشان از هر پیروزی مک‌لارن در مسابقات فرمول 1 در دهه 1980 است. این خودرو در جشنواره سرعت گودوود امسال رونمایی خواهد شد.

مشخصات فنی پورشه 911 لانزانته

این سه خودرو به پیشرانه استفاده شده در مسابقات فرمول یک مجهز خواهند شد، که یک نیروگاه 1.5 لیتری شش سیلندر با دو توربوشارژ است. بازطراحی و ساخت این موتورها توسط کمپانی کازوورث انجام شده و با ارتقا پیستون‌ها، سوپاپ‌ها و میل‌سوپاپ و نصب توربوشارژهای تیتانیومی سبک به تأیید مک‌لارن رسیده است. این خودرو همچنین دارای جعبه هوای جدید، سیستم خنک‌کننده بهبود یافته و سیستم اگزوز ارتقا یافته است.

معرفی پورشه 911 نسخه لانزانته

سخت‌افزار و ECU جدید معرفی شده توسط کازوورث توان خروجی خودرو را تا 625 اسب‌بخار افزایش می‌دهد و دور موتور را به 10250 دور در دقیقه می‌رساند که بیشتر از مدل قبلی لانزانته است. توان موتور از طریق یک گیربکس دنده دستی شش سرعته بهینه شده نسل 993 با نسبت‌های خاص به چرخ‌ها منتقل می‌شود، که امکان رسیدن به سرعت 320 کیلومتر برساعت را به این خودرو می‌دهد.

امکانات پورشه 911 لانزانته

سیستم ترمز خودرو از ترمزهای کربن-سرامیکی ارتقا یافته بهره می‌برد که کالیپرهای آن در جلو و عقب چهار پیستونه است. این سیستم پشت رینگ‌های 18 اینچی از جنس منیزیم و کربن قرار گرفته است. تایرهای خودرو نیز از نوع pilot sport 4 از برند میشلن است.

علاوه بر افزایش قدرت، لانزانته با استفاده از فیبر کربن در درب موتور، درها، بال، سقف، سپرها و اسپلیتر جلو اقدام به کاهش وزن خودرو کرده است. در نهایت وزن این خودرو به 920 کیلوگرم رسیده است، که حدود 430 کیلوگرم کمتر از نسخه اهدایی است.

معرفی پورشه 911 نسخه لانزانته

حذف وسایل داخل خودرو و اقلام برقی غیرضروری نظیر آینه‌ها و شیشه‌ها، از دیگر اقداماتی بوده که لانزانته برای کاهش وزن این خودرو انجام داده است. اما با وجود این‌ها امکانات رفاهی ماشین مانند تهویه مطبوع خودرو حذف نشده و تنها نمونه‌ای سبک‌تر برای این خودرو در نظر گرفته شده است. صندلی‌های این خودرو نیز بسیار سبک و از برند معروف Recaro و مجهز به کمربندهای ایمنی شش نقطه‌ای هستند.

در خصوص قیمت TAG Championship تا به حال صحبتی نشده، اما با توجه به قطعات بدنه و موتور اختصاصی که برای آن در نظر گرفته شده است، می‌توان گفت که قیمت ارزانی نخواهد داشت.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران