• جنسيس ايکس گرن ريسر

سوپرکار نمایشی!

معرفی جنسیس ایکس گرن ریسر

10 تیر 1403 12:27

به نظر می‌­رسد که جنسیس هم مثل کادیلاک، از معرفی خودروهای هیجان­‌انگیز ولی نمایشی، لذت می‌­برد. جدیدترین طرح پیشنهادی از طرف این برند کره­‌ای، یک خودروی سوپراسپرت با نام کامل «ایکس گرن ریسر ویژن گرن توریسمو کانسپت» است که تنها از طریق بازی گرن توریسمو، در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

این خودرو که همزمان با شروع نمایشگاه خودرو بوسان 2024 معرفی شده، در واقع نسخه دیگری از کانسپت «ایکس گرن برلینتا» است که سال گذشته معرفی شد. کیت آئرودینامیک بدنه با باله فیبرکربن، مسیر جریان هوا روی گلگیرها، باله کوسه‌­ای مرکزی و برخی جزئیات دیگر، این دو خودرو را از هم متمایز می‌­کند.

قوای حرکتی جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن از سامانه هیبرید شامل پیشرانه V6 سوپرشارژ با 870 اسب­بخار قدرت و 1071 نیوتن متر گشتاور و موتور برقی با 670 اسب ­بخار قدرت و 305 نیوتن متر گشتاور، تامین می‌­شود.

پیشرانه درون‌سوز این خودرو می‌­تواند تا 10 هزار دور بر دقیقه دوران کند. جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن در مجموع، 1540 اسب ­بخار قدرت و 1424 نیوتن متر گشتاور در اختیار دارد. این ارقام در مقایسه با ایکس گرن برلینتا، 469 اسب­ بخار و 88 نیوتن متر افزایش نشان می‌­دهد. البته بیش از حد نباید روی این ارقام تمرکز کنیم چراکه جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن یک خودروی مجازی است.

رنگ نارنجی درخشان بدنه جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن، یادآور کانسپت Magma است که مدتی قبل معرفی شد. این نام قرار است در نقش برند زیرمجموعه جنسیس برای ساخت خودروهای اسپرت، ایفای نقش کند. البته آنطور که یکی از مسئولان جنسیس به Motor1 گفته است، محصولات ماگما را نمی­‌توان هم‌ردیف با مرسدس AMG یا ب‌ام‌و M دانست.

کابین جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن با یک صندلی اسپرت فیبرکربنی، میله‌های حفاظتی ، فرمان یوک-شکل مسابقه‌­ای و تعدادی دکمه برای تنظیمات مختلف از جمله کنترل کشش، نسبت به مدل سال قبل متمایز شده است.

هنوز معلوم نیست که جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن چه زمانی در اختیار کاربران بازی گرن‌توریسمو قرار گیرد. قرار بود بروزرسانی این بازی در ماه ژوئن 2024 منتشر شود که البته فعلا محقق نشده است. لازم به یادآوری است که با هر مرتبه بروزرسانی گرن‌توریسمو، تعدادی خودروی جدید به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می­‌گیرد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران