• معرفي اشکودا Elroq
  • معرفي اشکودا Elroq
  • معرفي اشکودا Elroq
  • معرفي اشکودا Elroq
  • معرفي اشکودا Elroq
  • معرفي اشکودا Elroq
  • معرفي اشکودا Elroq
  • معرفي اشکودا Elroq
  • معرفي اشکودا Elroq

اولین خودرو با زبان طراحی جدید

معرفی اشکودا Elroq

13 تیر 1403 16:21

عکس‌های پیش رو مربوط به جدیدترین محصول برقی اشکودا است، که Elroq نام دارد. این کراس‌اور جمع و جور، اولین خودروی اشکودا با زبان طراحی جدید Modern Solid است. بخش زیادی از تکنولوژی آن با مدل انیاک یکسان بوده و قرار است در پایان سال جاری به فروش برسد.

مشخصات ظاهری اشکودا Elroq

عکس‌هایی که از این محصول منتشر شده، با پوشش استتاری سبز و مشکی است. در قسمت جلویی آن، یک جلوپنجره کوچک در بخش پایین دیده می‌شود که با یک نشان اشکودا همراه است. پوشش استتاری باعث شده است تا جزئیات آن پنهان بماند؛ اما مشخص است که ظاهر آن کاملا زاویه‌دار بوده و چراغ‌های جلو تیز است.

ویژگی‌های جانبی آن عبارتند از برآمدگی کوتاه جلو و عقب، خط برجسته جانبی و خطوط خوش‌فرم روی پایه درها. طرح فلامینگو روی شیشه‌های عقب، سرگرم‌کننده و جالب به نظر می‌رسد. اشکودا می‌گوید Elroq به رینگ‌هایی مجهز شده است، که از نظر آیرودینامیکی بهینه شده‌اند. این رینگ‌ها در سایزهای 19 و 20 اینچ در دسترس هستند و ضریب درگ را به 0.26 رسانده‌اند.

کابین و امکانات اشکودا Elroq

اشکودا این خودرو برقی جدید را به 9 ایربگ، سیستم کمک رانندگی Travel Assist، پارک از راه دور و ... مجهز کرده است.

هیچ عکسی از فضای داخلی این خودرو منتشر نشده است. اما اشکودا می‌گوید که فضای ذخیره‌سازی زیادی در کابین تعبیه شده و حجم فضای بار نیز 470 لیتر است. اگر صندلی‌های عقب تا شوند، فضای بار به 1580 لیتر می‌رسد. این خودرو با اپلیکیشن MySkoda نیز کار می‌کند.

مشخصات فنی اشکودا Elroq

این محصول براساس پلتفرم آشنای MEB گروه فولکس‌واگن ساخته شده است. اشکودا آن را در مدل‌های 50،60، 85 و 85x  به فروش می‌رساند.

الروک 85 استاندارد، یک موتور برقی 282 اسب‌بخاری روی محور عقب دارد. در حالی که 85x یک موتور برقی کوچک نیز روی محور جلو دارد، که مجموع خروجی آن به 295 اسب‌بخار قدرت می‌رسد. اشکودا وعده داده که برد حرکتی هر دو به 560 کیلومتر می‌رسد.

همه نسخه‌های الروک از شارژ سریع DC پشتیبانی می‌کنند. اما فقط مدل‌های 85 و 85x شارژ 175 کیلوواتی دارند.

اشکودا همچنین گفته که همه مدل‌ها در کم‌تر از 28 دقیقه از شارژ 10 به 80 درصد می‌رسند. همچنین تمام نسخه‌ها از شارژ AC با 11 کیلووات پشتیبانی می‌کنند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران