آتش‌بازی منهارت با پورشه 911

پیش‌تر هنرش را روی انواع آئودی، مرسدس‌بنز و ب‌ام‌و دیده بودیم. اکنون وقت آن است تا چهارگانه آلمانی‌های Manhart با پورشه تکمیل شود. پروژه‌ای که روی مدل کررا 911 Turbo تیپ 991.2 اجرا شده است.

رشد 20 اسب‌بخاری قدرت و 120 نیوتن‌متری گشتاور این خودرو را حتی از مدل مسابقه‌ای GT2 RS نیز قوی‌تر کرده است. این خودرو به صورت استاندارد می‌توانست 532 اسب‌بخار قدرت و 710 نیوتن‌متر گشتاور از دل پیشرانه 3.8 لیتری تخت مجهز به توربوشارژر بیرون بکشد. اما شرکت تیونینگ منهارت با تغییراتی در ECU و سیستم اگزوز کاری کرده است که حالا قدرت خروجی به 670 اسب‌بخار و گشتاور به 870 نیوتن‌متر افزایش پیدا کرده است. رشد 20 اسب‌بخاری قدرت و 120 نیوتن‌متری گشتاور این خودرو را حتی از مدل مسابقه‌ای GT2 RS نیز قوی‌تر کرده است.

شتاب صفر تا صد نسخه استاندارد 3 ثانیه ثبت شده بود. در حالی که ویرایش جدید این رکورد را تا 2.9 ثانیه کاهش داده است. منهارت درباره سرعت نهایی صحبتی نکرده است ولی پیش‌بینی می‌شود این عدد هم‌چنان روی 319 کیلومتربرساعت ثابت است.

مهندسان این تیونر بعد از تکمیل این نیروگاه دلهره‌آور سراغ بدنه رفتند. جایی که می‌توان بازی زیبای رنگ طلایی و مشکی را مشاهده کرد. اضافه شدن یک اسپویلر (بال عقب) در کنار کاهش 30 میلی‌متری ارتفاع و تعبیه رینگ‌های جدید آلومینیومی، چهره 911 را به طرزی چشم‌گیر تغییر داده است.

منبع : carscoops.com