مسابقه موتور کراس قهرمانی

شهریور 1400: در 14 شهریورماه، مسابقات جهانی WMX یا موتورکراس زنان، درحالی در ترکیه برگزار می‌شود، که کشورمان نیز یک نماینده در آنجا دارد. خانم فهمیه نعمت‌اللهی، که پیش از این نیز به مقام قهرمانی مسابقات موتورکراس ایران دست یافته بود، حالا به عنوان اولین موتورسوار زن ایرانی در این مسابقات حضور پیدا کرده است. علاوه بر نعمت‌اللهی، هستی رضایی، موتورسوار 14 ساله ایرانی نیز قصد حضور در این مسابقات را داشت ولی به دلیل قانون 15 سال به بالا برای گروه سنی بزرگسالان، جواز حضور در این مسابقات را پیدا نکرد.

طبق گزارش فدراسیون کشورمان در تاریخ 17 شهریورماه 1400، خانم نعمت‌الهی به عنوان اولین بانوی موتورسوار تاریخ ورزش ایران در مسابقات جهانی موتورکراس شرکت کرد و پس از دو راند مسابقه، به کار خود پایان داد. نعمت‌الهی که برای نخستین‌بار، حضور در کنار برترین‌های جهان را تجربه می‌کرد، در هر دو دور مسابقه از راند اول، به عنوان موتور بیست و چهارم از خط پایان عبور کرد. همچنین در رقابت‌های راند دوم مسابقات جهانی ترکیه نیز نعمت‌الهی در ریس اول به جایگاه بیست‌ویکم و در ریس دوم نیز به جایگاه بیست‌ودوم برسد.

خانم نعمت‌الهی درباره تجربه مسابقات جهانی چنین گفته است: «حضور برای اولین‌بار در مسابقات جهانی و رقابت در کنار بزرگان جهان تجربه‌ای عالی برای من بود. این اولین قدم بود و امیدوارم در سال‌های بعد با تلاش بیشتر و تجربه بدست آمده از این مسابقات، نتیجه بهتری بگیرم.» 

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی