مسابقه موتور کراس قهرمانی 1400

آذر 1400: اولین راند مسابقه موتور کراس قهرمانی سال 1400، پس از دو روز رقابت در پیست موتورسواری شهر آباده در شیراز به پایان رسید. در این مسابقه که ورزشکارانی از 10 استان کشور حضور داشتند، تیم‌های کرمان با 124 امتیاز و فارس با 105 امتیاز به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفتند و تیم قزوین نیز با 104 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

کلاس نفر اول نفر دوم نفرم سوم
65 سی‌سی میرزا حسینی نادری نسب عسکری
85 سی‌سی داش‌گر عوض پور آسبان
450 سی‌سی عسکری دشت‌چی اسماعیلی
250 سی‌سی جوانان گوشه نشین ایروانی نادری نسب
450 سی‌سی جوانان عسکری موذنی کریم زاده
پیشکسوتان احمدی سیف الدینی قائدی

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است. 

مسابقه انتخابی تیم ملی اندرو ایران

شهریور 1400: با اعلام کمیته اندرو فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران، در تاریخ 29 شهریورماه شرایط شرکت در مسابقه انتخابی تیم ملی اندرو بصورت زیر اعلام شد:

1- معرفی‌نامه شرکت‌کنندگان باید تا تاریخ 30 شهریورماه 1400 به فدراسیون ارسال شود.

2- رعایت اصول فنی و توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا الزامی است.

3- عدم استفاده از لوازم ایمنی و عدم کسب نمره فنی توسط کادر فنی مسابقه، نداشتن استاندارد لازم از جهت نوع موتورسیکلت و هرگونه اخلال در نظم مسابقه، موجب حذف موتورسواران می‌شود.

4- استانها و شهرستانهای متقاضی حداکثر یک نفر به عنوان سرپرست و مسئول فنی را با تیم منتخب اعزام کنند. از حضور همراهان اضافی خودداری شود.

5- برای ورزشکاران منتخب مسابقات قبلی موتورسواری که دارای مقام‌های رده‌بندی هستند، امتیازات آنها در محاسبات کمیته فدراسیون لحاظ گردیده و همچنین مقام بدست آمده آنها در مسابقه اخیر نیز بعنوان امتیاز بر سایر امتیازهای قبلی، اضافه خواهد شد.

6- ورزشکاران خاص و افرادی که در کلیه مسابقات قبلی حضور مستمر داشته و از نظر کمیته فنی، داوران، مسابقات و استعدادیابی فدراسیون حائز شرایط انتخاب باشند، بدون کسب مقام یا عناوین انتخابی نیز می‌توانند منتخب فدراسیون بوده و در مسابقات آینده اعزام گردند

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی