دعوتنامه سایپا و شرایط طرح تبدیل مهر 1400

مهر 1400: سری اول دعوتنامه سایپا با موعد تحویل مهر 1400 از تاریخ 19 مهرماه و با جزییات زیر، برای خریداران صادر شده است:

 • شاهین G با موعد مهر 1400
  • قیمت مبنای 291 میلیون تومان.
  • قابل تبدیل به تیبا 2 (بدون پخش) با قیمت 105 میلیون تومان.
  • قابل تبدیل کوییک معمولی با قیمت 141 میلیون تومان.
 • ساینا S با موعد مهر 1400
  • ویژه قراردادهای با سود مشارکت.
  • قیمت مبنای 142.5 میلیون تومان.
 • کوییک S با موعد مهر 1400
  • ویژه قراردادهای با سود مشارکت.
  • قیمت مبنای 155 میلیون تومان.
 • کوییک دنده ای با موعد مهر 1400
  • ویژه قراردادهای با سود مشارکت.
  • قیمت مبنای 141 میلیون تومان.
 • تیبا صندوقدار (بدون پخش) با موعد مهر 1400
  • ویژه قراردادهای با سود مشارکت.
  • قیمت مبنای 99.9 میلیون تومان.
  • قابل تبدیل به تیبا صندوقدار پلاس با قیمت 119 میلیون.

اطلاعیه سایپا برای احراز محل سکونت

مرداد 1400: شرکت سایپا طی بخشنامه‌ای به نمایندگی‌هایش، خبر داده که از تاریخ 13 مردادماه، فرآیند تایید احراز سکونت مشتریان، در زمان ثبت‌نام و در سیستم فروش نمایندگی سایپا انجام می‌گردد. سایپا همچنین تاکید کرده که حتی پذیرش‌های آماده تخصیص نیز بدون برگه به‌روزرسانی احراز سکونت، فاکتور نمی‌گردد. بنابراین ضروری است که نمایندگی‌ها، برگه به‌روزرسانی احراز سکونت را از مشتریان دریافت کنند. دستورالعمل زیر نیز برای نمایندگان سایپا ابلاغ شده است.

»» اصلاح فرآیند ثبت‌نام و تایید احراز سکونت (PDF) ««

طبق بخشنامه فوق، تغییر فرآیند احراز سکونت مشتریان سایپا، بدلیل دستورالعمل جدید پلیس راهور مبنی بر به‌روزرسانی اطلاعات فردی و آدرس مشتریان در سامانه شماره‌گذاری پلیس و همچنین برای رفع مغایرت‌های شماره‌گذاری خودروها بوده است.

امکان تغییر رنگ برای حواله تیبا سفید

تیر 1400: شرکت سایپا طی اطلاعیه‌ای که در تاریخ 29 تیرماه به خریداران «تیبا 2 با رنگ سفید» فرستاده است، از خریداران این خودرو خواسته که بدلیل عدم سررسید زمان تحویل خودروی ثبت‌نامی، می‌توانند تیبا هاچبک را با رنگ‌های مشکی، نوک‌مدادی، نقره‌ای، اطلسی و قهوه‌ای تحویل بگیرند.

البته این تغییر رنگ، فقط در صورت تمایل مشتری و در نمایندگی محل ثبت نام قابل انجام بوده و به منظور تسریع در تحویل خودروهاست. سایپا همچنین گفته که ظرفیت رنگ‌های اعلامی، محدود بوده و در صورت تکمیل، این طرح تبدیل نیز متوقف می‌شود.

شرایط تحویل حضوری سایپا

اردیبهشت 1400: شرکت خودروسازی سایپا، طی اطلاعیه‌ای که در تاریخ 21 اردیبهشت‌ماه به نمایندگی‌های سایپا ابلاغ کرده، شرایط جدید تحویل حضوری خودرو به خریداران را توضیح داده است:

»» اصلاحیه شرایط تحویل حضوری خودرو سایپا (PDF) ««

طبق اطلاعیه فوق، هم‌اکنون امکان ثبت درخواست برای تحویل حضوری خودرو در سایت اینترنتی سایپا فعال شده و دیگر نیازی به مکاتبه نمایندگی از طریق اتوماسیون اداری سایپا، نیست. سایپا همچنین تاکید کرده که تا زمان ارسال پیامک تحویل، مشتریان از مراجعه به مراکز تحویل حضوری سایپا، خودداری کنند. همچنین تحویل خودروها صرفا در محل پارکینگ خودروها انجام شده و امکان انتقال خودرو به اداره تحویل تهران، وجود ندارد.

طرح بخشودگی جریمه دیرکرد مشتریان سایپا

بهمن 99 | شرکت سایپا خبرداده که از تاریخ 22 بهمن ماه تا پایان اسفندماه 99، طرح بخشودگی خسارت تاخیر مشتریان (طرح بهار به بهار) ادامه دارد. بنابراین، مشتریانی که نتوانسته‌اند چک‌های خود را در موعد مقرر پرداخت کنند، می‌توانند تا سقف 50 درصد، از تخفیف جریمه تاخیر استفاده کنند.

مشتریانی که تمایل به شرکت در طرح «بهار به بهار» را دارند، برای پرداخت وجه خود، یا می‌توانند به نمایندگی سایپا مراجعه کنند یا می‌توانند به حساب کاربری خود در سایت فروش اینترنتی سایپا مراجعه کرده و در آنجا، برای واریز وجه، اقدام کنند.

راه اندازی مرکز تحویل مستقیم سایپا

بهمن 99 | همزمان با افتتاح موزه محصولات قدیمی و تاریخ پارس خودرو در تاریخ 20 بهمن، شرکت سایپا از آغاز به کار مرکز «تحویل مستقیم» خودروها به مشتریان این شرکت، خبر داده و حتی نحوه درخواست تحویل مستقیم را هم اطلاع‌رسانی کرده است: 

»» نحوه درخواست تحویل مستقیم سایپا (PDF) ««

تحویل خودرو به مشتریان گروه سایپا در سه ماه پاییز 99 بیش از 50 درصد افزایش یافته است. حالا نیز سایپا، سامانه نرم افزاری جدیدی را طراحی کرده است که تمام مشتریان در هر مرحله‌ای، با ورود به این سامانه می‌توانند درخواست تحویل خودرو را در مرکز «تحویل مستقیم» سایپا داشته باشند. به این ترتیب، مالکان خودروها برای تحویل گرفتن، دیگر نیازی به مراجعه به نمایندگی‌ها ندارند.

آقای باقری (قائم مقام مدیرعامل سایپا در بازاریابی و فروش) گفته که پس از ثبت درخواست مشتریان برای تحویل مستقیم خودرو، سه زمان مختلف در طول یک هفته، به مشتریان اعلام می‌شود و پس از هماهنگی زمان تحویل، مشتری با حضور در این مرکز، خودرو خود را تحویل می‌گیرد.

مرکز تحویل مستقیم سایپا، در کیلومتر 9 جاده مخصوص و جنب شرکت پارس خودرو واقع شده است.

برگرداندن هزینه افت مدل وانت زامیاد به خریداران

دی 99 | آقای غفاری (مدیرعامل زامیاد) در مصاحبه جدید خود، ضمن اشاره به شروع تحویل خودروهای زامیاد به ثبت‌نام‌کنندگان، گفته که درحال حاضر، تمامی موانع تولید و شماره‌گذاری خودروهای زامیاد رفع شده و هیچ مشکلی برای پاسخگویی به همه تعهدات وانت زامیاد، وجود ندارد.

آقای غفاری همچنین تاکید کرده که زامیاد، بابت تاخیر در تحویل خودروها و همچنین افت مدل آنها (بدلیل شماره‌گذاری با مدل 98) هزینه‌های لازم را به خریداران این محصول، برمی‌گرداند.

تحویل تیبا و ساینا بدون رادیوپخش

آذر 99 | برخی از خریداران سایپا، به تازگی پیامک‌های جالبی از سوی شرکت سایپا دریافت کرده‌اند. آنطور که رسانه‌ها خبر داده‌اند، سایپا به برخی از خریداران محصولات تیبا، تیبا هاچبک و ساینا، پیامک زده و به آنها گفته که در صورت موافقت با تحویل خودرو «بدون رادیوپخش»، خودروی ثبت‌نامی آنها زودتر بدست‌شان می‌رسد.

سایپا حتی دستورالعمل نحوه اعلام موافقت مشتریان این خودروها برای تحویل خودرو بدون رادیوپخش را هم مطابق بخشنامه زیر، منتشر کرده است:

»» نحوه اعلام موافقت مشتریان نسبت به حذف رادیوپخش (PDF) ««

البته سایپا به خریداران تیبا، تیبا هاچبک و ساینا گفته که اگر خودرو را بدون رادیوپخش تحویل بگیرند، مبلغ اضافی رادیوپخش را به آنها برمی‌گرداند؛ مبلغی که احتمالا در حدود 700 هزارتومان است.

تحویل حضوری خودروهای سایپا

شهریور 99 | بعد از اعلام ایران خودرو برای آمادگی جهت تحویل حضوری خودروهایش، حالا سایپا نیز طی اطلاعیه‌ای که در تاریخ 23 شهریورماه به نمایندگی‌هایش ابلاغ کرده، توضیح داده که تحویل حضوری خودرو به مشتریان (بغیر از استان تهران و البرز) همچون سابق و در ایام هفته، پابرجاست و فقط کافی است مشتریان بعداز هماهنگی با نمایندگی محل ثبت نام، به ادارات تحویل تهران یا کاشان مراجعه کنند:

»» بخشنامه تحویل حضوری سایپا (PDF) ««


سرویس اولیه سایپا

برای اطلاع از جدول سرویس اولیه و ادواری سایپا و آخرین شرایط گارانتی سایپا، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» شرایط سرویس اولیه سایپا

دفترچه راهنمای خودرو سایپا

برای دانلود دفترچه راهنمای انواع محصولات سایپا، پارس خودرو و زامیاد، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» دفترچه راهنمای محصولات سایپا

قیمت محصولات سایپا

برای اطلاع از آخرین قیمت خودروهای بازار و همچنین جهت دیدن قیمت روز محصولات سایپا، لینک‌های زیر را مشاهده کنید:

»» قیمت روز خودرو

»» قیمت روز محصولات سایپا

فروش محصولات سایپا

برای اطلاع از جدیدترین شرایط فروش سایپا، پیش فروش سایپا و فروش فوق العاده سایپا و همچنین جهت دیدن به‌روزترین آگهی‌های سایپا، لینک‌های زیر را مشاهده کنید:

»» خرید و فروش محصولات سایپا

»» شرایط فروش فوری و پیش فروش سایپا

سایت ثبت نام سایپا

جهت ثبت نام اینترنتی سایپا به نشانی https://saipa.iranecar.com مراجعه کنید.

آمار تولید خودرو سایپا

جهت بررسی جزییات آمار تولید انواع محصولات سایپا، محصولات پارس خودرو و محصولات زامیاد، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» گزارش ماهیانه تولید خودرو سایپا

آرشیو
 • 13 مرداد 1400 اصلاحیه به‌روزرسانی احراز سکونت مشتری
  PDF
 • 22 اردیبهشت 1400 اصلاحیه بخشنامه تحویل حضوری در 1400
  PDF
 • 21 بهمن 1399 بخشنامه تحویل مستقیم سایپا
  PDF
 • 13 آذر 1399 دستورالعمل موافقت مشتریان از حذف رادیوپخش
  PDF
 • 24 شهریور 1399 بخشنامه تحویل حضوری سایپا
  PDF

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

3 دیدگاه

1234567890m(207 روز پیش)

سلام دوستان یک کارزار جدید برای اعتراض به قیمت کوییک ار و کوییک معمولی هر دو با هم هست لطفا برید امضا کنید به اشتراک هم بگذارید شاید دادمون بجایی برسه کارزار «اعتراض به افزایش قیمت بدون منطق کوییک آر و کوییک» با موفقیت منتشر شد: https://www.karzar.net/reform-quick-price با به اشتراکگذاری این لینک و ارسال آن برای دیگران، نسبت به جمعآوری امضا اقدام کنید. #منفعل_نباشیم

motalebbe(240 روز پیش)

از کمپین مهم زیر حمایت کنید: https://www.farsnews.ir/my/c/52977 مطالبه ما در این کمپین این است که وقتی در لحظه ثبت‌نام نیمی از قیمت خودرو توسط مشتری پرداخت می‌شود در لحظه تکمیل وجه که قیمت افزایش زیادی داشته نیز باید بنا بر این گذاشته شود که نیمی از قیمت خودرو پرداخت شده و نیم دیگر را مطالبه کنند، چون در این مدت اگر خودروسازان با توجه به اثرات تورم، قیمت‌ها را بالا برده‌اند، همان تورم برای مشتری که پول پرداخت کرده هم وجود دارد! https://www.farsnews.ir/my/c/52977

KeaAa(271 روز پیش)

سلام میخوام تیبا صندوق دار ثبت نام کنم چه کار باید کنم