اخبار سایپا | باما

افزایش گارانتی محصولات. با اعلام مدیرعامل شرکت سایپا یدک، در راستای اجرای دستورات هشتگانه ریاست جمهوری برای بهبود صنعت خودرو در سال 1401 و همچنین برای جلب رضایت مشتریان، مدت زمان گارانتی سایپا در سال 1401 به 3 سال یا 60 هزار کیلومتر (هرکدام زودتر فرا برسد) افزایش می‌یابد.

آمار تولید بهمن 1400: آمار تولید سایپا در بهمن‌ماه 1400، نشان می‌دهد که تولید ماهانه این شرکت، حدود 14.3 هزاردستگاه بوده که تقریبا 11 هزار دستگاه کمتر از دی‌ماه 1400 است.

مدیرعامل سایپا عوض شد. با تصمیم هیئت‌مدیره، محمدعلی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا شد. تیموری دانش‌آموخته دانشگاه شهید بهشتی در رشته مدیریت صنعتی و دارای کارشناسی ارشد MBA است.

موتوری جدید برای ساینای جدید. سایپا بزودی تیپ جدیدی را برای ساینا فیس‌لیفت عرضه می‌کند؛ تیپی که ظاهرا نامش را GX گذاشته‌اند. مهم‌ترین ویژگی تیپ جدید GX، موتور ارتقایافته M15GSI است که توسط شرکت مگاموتور و براساس موتور M15 تیبا، ساخته شده است.

کوییک GX در راه است. سایپا قرار است، بزودی تیپ جدیدی را برای کوییک فیس‌لیفت عرضه کند؛ تیپی که ظاهرا نامش را GX گذاشته‌اند. مهم‌ترین ویژگی تیپ جدید GX، موتور ارتقایافته M15GSI است که توسط شرکت مگاموتور و براساس موتور M15 تیبا، ساخته شده و تغییرات زیادی در آن رخ داده است.

خداحافظی با ساینا تا 3 سال آینده - رئیس مرکز ارتباطات و دبیر کمیته نامگذاری محصولات سایپا، برای نخستین‌بار نام تجاری پروژه «نیوسدان سایپا» را اعلام کرده است. این محصول جدید سایپا، قرار است با نام «سایپا سهند» راهی بازار کشورمان شود، تا جایگزینی برای خانواده ساینا باشد.

شاهین 4 ستاره شد. سایپا شاهین توانست چهار ستاره کیفی را کسب کند و وارد ليست محصولات مورد ارزيابی شركت بازرسی كيفيت و استاندارد ايران شود.

آمار خودروهای ناقص. حدود 29 هزار دستگاه خودرو در آبان‌ماه تولید شده است و در مجموع، برای 15 هزار دستگاه خودرو فاکتور فروش صادر کرده است. از 24 هزار دستگاه از محصولات خانواده تیبا، تنها برای 10 هزار دستگاه فاکتور فروش صادر شده و این آمار برای خودرو شاهین به 2853 دستگاه تولیدی و 1540 فاکتور فروش، می‌رسد.

صدور مجور افزایش قیمت. بعد از اعلام مخالفت ریاست جمهوری با افزایش قیمت خودرو در آبان ماه، افزایش قیمت محصولات سایپا لغو شد. اما این شرکت در تاریخ 17 آذرماه 1400، مجددا مجوز افزایش قیمت محصولاتش را (ویژه نیمه دوم سال) از نهادهای مربوطه اخذ کرد.

آمار تولید سایپا در آبان ماه 1400. شرکت سایپا خبر داده که میزان تولیدات این شرکت در آبان‌ ماه 1400 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با جهش 22 درصدی همراه شده است. این شرکت توانسته حدود 7 هزار دستگاه به ظرفیت تولیدش اضافه کند و به عدد 37.3 هزار دستگاه برسد.

Loading...
اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.