• اپل کورسا 2024 پرشيا خودرو

نمایشگاه شیراز: بازگشت جذاب‌ترین Opel به بازار

بررسی اپل کورسا 2024 پرشیا خودرو (Opel Corsa)

23 خرداد 1403 16:02

رونمایی اپل کورسا وارداتی در نمایشگاه شیراز

خرداد 1403: شرکت پرشیا خودرو در جریان نمایشگاه خودرو شیراز 1403 برای نخستین‌بار از محصولات وارداتی اپل در ایران رونمایی کرد که یکی از آنها، مدل معروف و نام‌آشنای OPEL CORSA بود.

اپل که در حال حاضر تحت مالکیت گروه PSA قرار دارد، ششمین نسل کورسا (که با کد اتاق F شناخته می‌­شود) را در سال 2019 معرفی کرده بود و همان‌طور که انتظار می­‌رفت، طراحی کورسای جدید تقریباً با «کورسا ای» (Corsa-e) که اولین نسخه تمام برقی از اپل کورسا محسوب شده، یکسان است.

طراحی اپل کورسا پرشیا خودرو

نسل ششم اپل کورسا، 4.06 متر طول داشته و از این نظر تقریباً با نسل پنجم این خودرو (که با کد اتاق E شناخته می­‌شود) برابری می­‌کند. نکته جالب درباره کورسای جدید این است که خطِ سقف نسبت به مدل قبلی 48 میلی­متر پایین­‌تر آمده، اما این موضوع باعث کاهش فضای سر برای راننده و سرنشین جلو نشده است. ولی چطور چنین چیزی امکان دارد؟ جواب این است که در اپل کورسای جدید، محل نشستن راننده و سرنشین جلو نسبت به نسل پنجم این خودرو با 28 میلی­‌متر کاهش ارتفاع همراه بوده است.

دیگر تغییر انقلابی این خودروی آلمانی‌الاصل را می‌توان چراغ‌های LED سازگارپذیر با شرایط محیطی قلمداد کرد. طول کلی مدل 2020 هم‌چنان 4060 میلی‌متر باقی مانده است. داخل کابین می‌توان یک نمایشگر لمسی 7 اینچی به صورت استاندارد و یا یک نمونه 10 اینچی آپشنال را مشاهده کرد.

ازجمله المان‌های مدرنی که در قسمت اطلاعات و سرگرمی این خودرو تعبیه شده می‌توان به سیستم اطلاع‌رسانی ترافیک در جاده‌ها اشاره کرد. سیستمی که پیش‌تر در مدل‌های قبلی این خودرو به صورتی رادیویی و البته در کشورهایی که از آن پشتیبانی می‌کردند، موجود بود. 

مشخصات فنی اپل کورسا پرشیا خودرو

در بازار اروپا، هنوز هم می­‌توانید این خودرو را با یک پیشرانه احتراق داخلی سفارش دهید. این پیشرانه که از نوع تنفس طبیعی است، 1.2 لیتر حجم داشته و می­‌تواند حداکثر قدرتی معادل با 75 اسب‌بخار تولید کند. البته این پیشرانه تنفس طبیعی، برای مدل پایه اپل کورسا عرضه شده و فقط به همراه یک جعبه‌دنده پنج سرعته دستی به فروش می‌­رسد.

اگر قدرت این پیشرانه از نظر شما کافی نیست، می­‌توانید کورسا را با پیشرانه 1.2 لیتری مجهز به توربوشارژر سفارش دهید که در دو نسخه مختلف عرضه می­‌شود:

1. نسخه اول با 100 اسب‌بخار قدرت و 205 نیوتن‌متر گشتاور که به همراه جعبه‌دنده شش سرعته دستی یا هشت سرعته اتوماتیک به فروش می‌­رسد.
2. نسخه دوم با 130 اسب‌بخار قدرت و 230 نیوتن‌متر گشتاور که فقط با جعبه‌دنده اتوماتیک به فروش می‌­رسد.

اما مدل وارداتی شرکت پرشیا خودرو، همان نسخه اول است که یعنی 100 اسب‌بخارش را توسط گیربکس 8 سرعته اتوماتیک، به چرخ جلو می‌فرستد.


شرایط فروش اپل کورسا وارداتی

برای اطلاع از قیمت خودروهای اپل در بازار کشورمان و همچنین جهت آگاهی از نحوه فروش اینترنتی خودروهای اپل، پیش فروش اپل وارداتی و نحوه ثبت نام محصولات این شرکت، مقاله شرایط فروش پرشیا خودرو را مطالعه کنید.

دیدگاه کاربران