ارائه مجموعه قطعات M برای ب‌ام‌و X3 و X4

به جرات میتوان ادعا کرد که مجموعه قطعات فنی و ظاهری M امروزه برای تمام محصولات شرکت ب‌ام‌و تولید شده و در دسترس قرار گرفته است. تفاوتی ندارد که شما مالک سری 3 جدید بوده و یا برای خرید مدل جدید M135 xDrive برنامه‌ریزی کرده باشید، چراکه شرکت ب‌ام‌و برای تبدیل خودروی شما به نمونه‌ای با قطعات M هرگز شما را ناامید نخواهد کرد. در حقیقت برای تمام مدل‌های در حال تولید این شرکت در کاتالوگ بخش مجزایی از قطعات M را خواهید یافت. اکنون طرفداران مدل‌های جدید X3 و X4 نیز می‌توانند بسیار خرسند باشند زیرا مجموعه M برای این دو مدل نیز موجود شده است.

تغییرات این دو خودرو نسبت به نمونه استاندارد تنها به قطعات ظاهری محدود شده و بخش فنی تفاوتی نکرده است.اولین موردی که برای نسخه M از این دو خودرو تدارک دیده شده قطعات بدنه جدید است که از فیبرکربن ساخته شده‌اند. این قطعات جدید را می‌توانید از تغییرات رخ داده در بخش جلوپنجره، ورودی‌های هوا، دستگیره درها و همچنین اسپویلر سقفی مشکی براق تشخیص دهید.

همان‌طور که اشاره شد، ب‌ام‌و برای رنگ‌آمیزی باله عقب این خودروها و برخی قطعات جزئی دیگر از رنگ مشکی براق استفاده کرده تا نمای بصری بهتری به خودرو هدیه دهد. ویژگی جالب دیگری که در مورد ظاهر این خودرو قابل بیان است نوارهای روی بخش جانبی بدنه بوده که با سه رنگ سنتی این نشان رنگ‌آمیزی شده است.

پیش از ورود به فضای کابین ابتدا نورهای LED تابیده شده روی زمین با نشان M جلب نظر خواهند کرد تا همچنان مشخص شود مالک خودروی X3 یا X4 هزینه بیشتری برای خرید آن پرداخت کرده است. هنگامی که وارد فضای اتاق شوید باز هم قطعات فیبرکربن را مشاهده خواهید کرد که در این بخش هم حضور پررنگی دارند. از میان این قطعات می‌توان به فرمان (که امکان ترکیب با آلکانترا را نیز دارد)، بخش‌هایی از داشبورد و حتی پدال‌های تعویض دنده پشت فرمان اشاره کرد.

کابین ب ام و X3 با قطعات M

اگر در حساب بانکی خود به اندازه‌ای پول داشته و همچنان علاقمند به اعمال شخصی‌سازی بیشتر روی شاسی‌بلند آلمانی خود باشید، ب‌ام‌و با کمال خوشحالی شما را برای سفارش موارد بیشتر راهنمایی خواهد کرد که از میان آن‌ها می‌توان به کفپوش‌های کف با نشان M و جاکلیدی سفارشی اشاره کرد.

متاسفانه تغییرات این دو خودرو نسبت به نمونه استاندارد تنها به قطعات ظاهری محدود شده و بخش فنی تفاوتی نکرده اما می‌توان ادعا کرد که بخش فنی مدل‌های X3 و X4 آنقدر قوی و سریع هستند که علاقمندان به شاسی‌بلندهای کوچک ولی پر سرعت را برای خرید قانع کنند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com