جزئیات بیشتر از جنسیس G80

زیرمجموعه لوکس‌ساز هیوندای در آستانه معرفی رسمی نسخه 2020 سدان فول‌سایز G80، اطلاعات تازه‌ای از آن را منتشر کرده است. خودرویی که تست‌های میدانی آن از حدود یک سال پیش آغاز شده و کره‌ای‌ها حساب ویژه‌ای روی موفقیت آن باز کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری سنگینی که کره‌ای‌ها روی این پروژه کرده‌اند، جاه‌طلبانه و عجیب است. چراکه جنسیس G80 می‌خواهد رقابتی سخت با آئودی A6، ب‌ام‌و سری 5، لکسوس GS و مرسدس‌بنز E کلاس را آغاز کند.علی‌رغم انتشار چندین رندر گرافیکی ولی هنوز هم شرکت این خودرو را زیر پوشش سنگین استتاری راهی فضای آزاد کرده است. جاسوسان صنعتی می‌گویند در آخرین مراحل تست‌های میدانی، هیوندای و جنسیس قابلیت‌های داینامیک را بررسی می‌کنند. آزمون‌هایی فشرده در پیست شمالی نوربورگ‌رینگ که البته اطلاعات بیشتری را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.

حتی از روی تصاویر هم می‌توان برخی از جزئیات طراحی آن را کشف کرد. جنسیس G80 جدید با جلوپنجره‌ای جدید که مجهز به توری‌ مشبک است، تولید می‌شود. ترکیبی که هم می‌تواند به المان‌های اسپرت‌گرایی اشاره داشته باشد و هم خواص لوکس‌گرایی. تقریباً از قبل مطمئن بودیم که چراغ‌های اصلی این خودرو از نوع 4 تایی هستند. ایده‌ای منحصربه‌فرد که می‌تواند توان طراحی مهندسان این خودرو را به رخ بکشد.

یکی از ویژگی‌های اصلی این چراغ مدرن حالت دو خط افقی آن است که به‌گونه‌ای حس و حال خودروهای کانسپت را تداعی می‌کند. در واقع هیوندای این طرح را از روی کانسپت GV80 شاسی‌بلند که سال 2017 رونمایی شد، الهام گرفته است.

جنسیس G80 مدل 2020

سرمایه‌گذاری سنگینی که کره‌ای‌ها روی این پروژه کرده‌اند، جاه‌طلبانه و عجیب است. چراکه جنسیس G80 می‌خواهد رقابتی سخت با آئودی A6، ب‌ام‌و سری 5، لکسوس GS و مرسدس‌بنز E کلاس را آغاز کند. با این حال شرکت هنوز درباره انتشار تصاویر کابین جنسیس G80 رازداری می‌کند و هیچ اطلاعاتی از آن در دسترس نیست. کمی خوش‌بینانه‌ است اگر بگوییم کابین این خودرو نیز برگرفته از همان کانسپت GV80 است.

برخلاف تصور، پیشرانه اصلی جنسیس G80 نمونه 5 لیتری هشت سیلندر Vشکل مدل موجود نیست. پیشرانه‌ای که 420 اسب‌بخار قدرت و 519 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. به جای آن حالا یک پکیج مدرن 3.3 لیتری دو توربو با 365 اسب‌بخار قدرت در نظر گرفته شده است. البته شنیده‌ها حاکی از آن است که کره‌ای‌ها در تدارک ساخت یک پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ که تکمیل‌کننده سیستم هیبریدی خواهد بود، هستند. البته نصب این پیشرانه روی جنسیس فوق منتفی است.

مترجم :