تیونینگ شورولت کامارو با پیشرانه کوروت

شرکت تیونینگ هنسی در نمایشگاه امسال SEMA از یک پروژه منحصربه‌فرد رونمایی کرد. در واقع این همان شورولت کامارو ZL1 تیپ 1LE است که حالا به پیشرانه 6.2 لیتری هشت سیلندر Vشکل شورولت کوروت ZR1 تیپ LT5 مجهز شده است.

این اسپرت عضلانی با تغییرات گسترده‌ای که روی پیشرانه آن اعمال شده، قدرت نهاییش به مرز 1200 اسب‌بخار رسیده است.کاماروی فوق در حالت استاندارد می‌توانست به رکورد باورنکردنی 755 اسب‌بخار دست پیدا کند. مدتی بعد که هنسی این مدل را زیر تیغ خود برد توانست قدرت آن را به 1000 اسب‌بخار برساند. دست آخر شاهد پروژه جدید این تیونر هستیم که در نمایشگاه سما 2019 خبرساز شده است.

این اسپرت عضلانی با تغییرات گسترده‌ای که روی پیشرانه آن اعمال شده، قدرت نهاییش به مرز 1200 اسب‌بخار رسیده است. نکته جالب اینجاست که گشتاور خودرو نیز به طرزی ترسناک عدد 1356 نیوتن‌متر را نشان می‌دهد. البته این تنها در شرایطی خواهد بود که از سوخت E85 درون آن استفاده شود.

تیونینگ شورولت کامارو با پیشرانه کوروت

این نسخه قدرتمند از شورولت کامارو می‌تواند شتاب صفر تا صد را در 2.3 ثانیه طی کند و سپس به سرعت 354 کیلومتر برساعت می‌رسد. این تغییر و تحول فنی باعث شده تا شتاب صفر تا 240 کیلومتر برساعت این خودرو نیز فقط 9.3 ثانیه ثبت شود.

هنسی برای قوی‌ترین نسخه از شورولت کامارو قیمت 200 هزار دلاری تعیین و آن را تا یک سال و حدود 19 هزار کیلومتر گارانتی کرده است.

مترجم :