کراس‌اور برقی جنسیس در راه است

جنسیس، برند لوکس‌ساز زیرمجموعه هیوندای که در ساخت سدان‌ و شاسی‌بلند تخصص دارد، قصد دارد نسخه برقی کراس‌اور GV70 را عرضه کند و اخیراً عکس‌های جاسوسی این مدل هنگام انجام تست‌ها در آلمان را منتشر شده‌ است.

از مشخصات فنی این خودرو اطلاعی در دسترس نیست اما احتمال دارد که جنسیس از قوای محرکه مشابه با نسخه برقی G80 در این خودرو استفاده نماید.هنوز مشخص نیست که این کراس‌اور جدید، از نوع تمام برقی و یا پلاگین هیبرید است؛ همچنین هیچ نشان مخصوص خودروهای برقی، همانند نمونه‌های دیگر در اروپا، در آن مشاهده نمی‌شود. ولی هرچه باشد، جنسیس اخیراً نام تجاری eGV70 را به ثبت رسانده که حرف e در آن، از پیشرانه برقی خودروی مذکور خبر می‌­دهد.

عکس‌های جاسوسی منتشر شده، تغییرات اندکی را در ظاهر GV70، نشان می‌دهند. سپرجلو با ورودی‌‌‌هواهای کوچکتر و تغییرات جزئی دیگر طراحی شده؛ اما چراغ‌های جلو و عقب تغییری پیدا نکرده‌اند. در قسمت عقب اگزوزی دیده نمی‌شود و به همین خاطر سپر ساده‌تر به نظر می‌رسد؛ حتی اگر خودرو از نوع پلاگین هیبرید باشد، اگزوزها به طور مخفی کار گذاشته‌ شده‌اند تا ظاهر متفاوت‌تری ایجاد شود. همچنین انتظار می‌رود که در نسخه برقی از رینگ‌های جدید و منحصربه‌فردی استفاده شود و نشان e روی در عقب باشد.

به دلیل پوشش‌های استتاری، محل دقیق قرارگیری پورت شارژ قابل مشاهده نیست؛ اما به عنوان یک خودروی تمام برقی، محل قرارگیری آن به احتمال زیاد روی گلگیر عقب سمت چپ، همانند در باک در مدل‌های بنزینی است.

تصاویر جاسوسی کراس اور برقی جنسیس

همان‌طور که قبلاً گفته شد، جزئیات و مشخصات پیشرانه کاملاً نامشخص و معماست؛ اما اگر کراس‌اور جدید جنسیس یک خودروی تمام برقی باشد، احتمالاً به پیشرانه‌ای مشابه مدل الکتریکی G80 مجهز خواهد شد، که توانایی پیمون 500 کیلومتر را با هر بار شارژ شدن دارد.

به احتمال بسیار زیاد، eGV70 تنها مدل برقی جنسیس نخواهد بود و با اعلام نام تجاری مدل‌هایی مانند eGV80 و eGV90 توسط جنسیس، خودروهای برقی جدیدی نیز در راه است. تاریخ دقیق رونمایی از کراس‌اور جدید برقی جنسیس هنوز مشخص نشده، اما عکاسان جاسوسی می‌گویند که تا اواخر سال جاری، از راه می‌رسد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : carscoops.com