ورود شیائومی به دنیای خودروهای برقی

غول فناوری چینی یعنی شیائومی که در سال‌های اخیر نام خود را در زمینه تولید تلفن همراه و سایر وسایل بر سر زبان‌ها انداخته، حالا در پی ورود به بازار خودروهای برقی است.

شیائومی برای معرفی نخستین خودروی برقی خود در سال 2023 برنامه­‌ریزی کرده، وسیله­ نقلیه‌­ای که با سایر دستگاه‌­های حاضر در اکوسیستم خود مرتبط خواهد بود.براساس جدیدترین خبر در این مورد، این شرکت اکنون در حال مذاکره با شرکت گریت‌وال است تا بتواند یکی از کارخانه­‌های این خودروساز را برای تولید انبوه خودروهای برقی با برند خود دراختیار بگیرد. گزارش رویترز که با استفاده از اطلاعات منابع آگاه گردآوری شده از احتمال اعلام رسمی شراکت شیائومی و گریت‌وال در زمان بسیار نزدیک خبر داده که حتی ممکن است هفته آینده باشد.

اگر روند مذاکرات به خوبی پیش برود، این نخستین همکاری گریت‌وال برای تولید محصولات یک شرکت دیگر خواهد بود. به نظر می‌­رسد شیائومی قصد دارد از تجارب مهندسی این شرکت خودروساز برای تسریع در روند پیشرفت پروژه استفاده نماید. البته آقای Lei Jun به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل شیائومی، اعتقاد دارد که تخصص و تجربه شرکت تحت مدیریت وی در حوزه سخت­‌افزار باعث افزایش شتاب روند طراحی و تولید خودروهای برقی این برند خواهد شد.

آقای Alan Kang به عنوان تحلیلگر موسسه LMC Automotive که در حوزه مطالعه بازار و تولید صنعت خودرو فعالیت دارد، معتقد است که شیائومی قصد دارد در این شراکت از مزایای خود در حوزه فناوری اینترنت همراه، سیستم­‌های عامل و ساخت لوازم منزل استفاده کرده و نوآوری‌­های زیادی را در آینده وارد این حوزه نماید.

براساس یافته­‌های گزارش رویترز، شیائومی برای معرفی نخستین خودروی برقی خود در سال 2023 برنامه­‌ریزی کرده، وسیله­ نقلیه‌­ای که با سایر دستگاه‌­های حاضر در اکوسیستم خود مرتبط خواهد بود. بد نیست بدانید که این غول فناوری چینی در کنار تلفن­‌های هوشمند، گستره عظیمی از لوازم متصل به اینترنت را تولید می­‌کند که مواردی شامل اسکوتر، لوازم همراه پایش سلامتی و حتی زودپز را دربرمی­‌گیرد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com