هوزون نتا E
هوزون نتا E
هوزون نتا E
Hozon Neta E
Hozon Neta E

معرفی هوزون نتا E

نِتا E یک خودروی کوپه چهارنفره و البته برقی است، که توسط برند زیرمجموعه شرکت چینی Hozon Auto وارد بازار خواهد شد.

نتا E در دو نسخه تک­ موتور با 228 اسب­‌بخار قدرت و دو موتوره با 456 اسب‌بخار قدرت و سامانه چهارچرخ محرک تولید می­‌شود.چراغ‌های بزرگ جلو، دو هواکش روی کاپوت، تزئین ستون C با رنگ مشکی و حاشیه قرمز برای دو خروجی مصنوعی اگزوز، از مهمترین ویژگی‌های ظاهری نتا E به‌شمار می‌­آید. به وضوح می­‌توان نشانه­‌هایی از خودروهای دیگر را در چهره نتا E مشاهده کرد، ضمن­ این‌که به طور کلی، نتیجه نهایی چندان زیبا از کار درنیامده است.

نتا E در دو نسخه تک­ موتور با 228 اسب­‌بخار قدرت و دو موتوره با 456 اسب‌بخار قدرت و سامانه چهارچرخ محرک تولید می­‌شود. وزن این دو مدل به ترتیب 1.82 و 1.95 تن اعلام شده است، اما حداکثر سرعت در هر دو نسخه برابر با 190 کیلومتر برساعت خواهد بود.

از ظرفیت باتری نتا E اطلاعی نداریم، اما شعاع حرکتی دو نسخه از این خودرو به ترتیب 560 و 580 کیلومتر و براساس استاندارد چینی CLTC اعلام شده است. با توجه به اختلاف وزنی میان این دو، انتظار داریم که ابعاد باتری در نسخه چهارچرخ محرک، بزرگتر باشد.

کوپه برقی هوزون نتا E

ابعاد بدنه نتا E در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.704، 1.98، 1.418 و 2.77 متر اعلام شده است.

آن‌طور که رسانه چینی carnewschina.com خبر داده، فضای ردیف عقب در نتا E چندان جادار نیست، بنابراین باید آن را یک خودروی 2+2 نفره بشمار آورد.

براساس تصاویری که از این خودرو انتشار یافته، چهار طرح مختلف برای رینگ‌ها، دوربین‌های داخل گلگیر جلو و آینه­‌های جانبی و یک رادار روی شیشه جلو را می­‌توان تشخیص داد.

کوپه برقی هوزون نتا E

نتا E در سه ماهه اول 2023 وارد بازار چین خواهد شد. این خودرو فعلاً رقیب مستقیمی ندارد، چراکه ام جی سایبرستر که سال آینده عرضه می­‌شود، بدنه کوچک‌تر و سقف روباز خواهد داشت.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com