معرفی فورد اسکورت مدل 2021 در چین

تولد نام «اسکورت» به اواخر دهه 60 میلادی بازمی‌­گردد، زمانی که یک خودروی کوچک از سوی شعبه فورد در اروپا برای جلب سلیقه مشتریان این منطقه معرفی شد. اما پس از سال‌ها ، این نام در ابتدا در سال 2002 از فهرست محصولات فورد در اروپا و یک سال بعد از بازار ایالات متحده خارج شده و شرکت سازنده تلاش کرد فوکوس را جایگزین این مدل کند.

تولد نام «اسکورت» به اواخر دهه 60 میلادی بازمی‌­گردد، اما در سال 2014 شاهد تولد مجدد نام اسکورت بودیم چراکه فورد تصمیم گرفت سدانی کوچک را با این نام در چین عرضه نماید.اما در سال 2014 شاهد تولد مجدد نام اسکورت بودیم چراکه فورد تصمیم گرفت یک سدان کوچک که براساس نسل دوم فوکوس ساخته شده بود را با این نام در چین عرضه نماید. پس از اعمال بروزرسانی در سال 2018، این خودرو اکنون با تغییرات اساسی برای سال 2021 معرفی شده است.

با وجود بهره‌­گیری از ساختار نسبتاً قدیمی فوکوس، فورد اسکورت مدل 2021 از نظر ظاهر نسبتاً جدید بوده و به خوبی توانسته فناوری نسبتاً قدیمی ساخت خود را در زیر روکش مدرن پنهان سازد.

مهمترین تغییرات اعمال شده برای سال 2021 را باید به حضور دو نمایشگر 10.25 اینچی در فضای کابین این مدل مربوط دانست که تاحدی یادآور محصولات جدید مرسدس‌بنز است.

فورد اسکورت مدل 2021 در چین

طول، عرض، ارتفاع و فاصله محوری فورد اسکورت مدل 2021 به ترتیب برابر با 4.63، 1.82، 1.49 و 2.68 متر است، که به معنای اندازه کوچکتر بدنه این خودرو از نسل چهارم فوکوس خواهد بود.

در زیر پیشرانه فورد اسکورت مدل 2021 شاهد نصب پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی و بنزین‌سوز هستیم که 122 اسب‌بخار قدرت را از طریق جعبه‌دنده شش سرعته دستی یا خودکار به چرخ‌های جلو ارسال می­‌کند. رینگ‌های استاندارد این خودرو 15 اینچی فولادی بوده که در تریم­‌های کامل‌تر به 16 اینچی آلیاژی قابل ارتقاء است.

درحالی‌که عرضه موندئو در آمریکا سال گذشته خاتمه یافته و فیوژن هم سال آینده از اروپا خارج خواهد شد، فورد همچنان به فروش اسکورت مدل 2021 در کنار مدل‌های فوکوس و موندئو ادامه می‌دهد. بنابراین می­‌توان انتظار داشت فورد تاروس نیز نقش سدان پرچمدار این برند آمریکایی را در پرجمعیت‌ترین کشور جهان برعهده گیرد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com