گرامیداشت 20 سال حضور پورشه در چین

علاقمندان خودرو در بسیاری از نقاط جهان، به مدت بیش از نیم قرن با محصولات دوست­‌داشتنی شرکت پورشه آشنا هستند. اما وضع برای مردم چین کمی متفاوت است چراکه با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاسی چین، شرکت پورشه تا پیش از سال 2001 موفق به ورود به بازار خودروی این کشور نشد.

قوی­‌ترین نسخه از مدل 911 یعنی توربو S، به عنوان گزینه­‌ای مناسب برای نمایش سابقه فعالیت پورشه در چین انتخاب شده است.اکنون پورشه فرصت حضور در نمایشگاه شانگهای 2021 را مغتنم شمرده تا 20 سال فعالیت خود را در بازار خودرو چین گرامی بدارد. قدمت برخی مدل‌ها همچون 911 به زمان‌های بسیار دور و حتی دوران اولیه تاسیس این شرکت بازمی‌­گردد درحالی‌که برخی محصولات همچون کاین، در سال‌های اخیر پا به عرصه گذاشته‌­اند.

قوی­‌ترین نسخه از مدل 911 یعنی توربو S، به عنوان گزینه­‌ای مناسب برای نمایش سابقه فعالیت پورشه در چین انتخاب شده است. این پورشه 911 توربو S سفارشی با لقب Porsche China 20th Anniversary  Edition نامیده شده که نامی طولانی است.

نکته جالب این‌که در مدت زمانی که شما برای خواندن اسم این خودرو صرف کرده­‌اید، کوپه اسپرت احتمالاً توانسته از مرز سرعت صد کیلومتر بساعت هم عبور کند. بد نیست بدانید شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت پورشه 911 توربو S برابر با 2.7 ثانیه است.

پورشه 911 گرامیداشت 20 سال حضور در چین

نشان­ه‌ای مخصوص یادآوری فعالیت بیست ساله پورشه در نقاط مختلف بدنه و کابین این پورشه 911 سفارشی نصب شده است. نوار سراسری روی بدنه به همراه عدد 20 روی در، دیگر نشانه‌­های خاص این مدل هستند.

بدنه این خودرو با رنگ‌های سفارشی تزئین شده که یادآور مدل‌های کلاسیک پورشه خواهند بود که شامل رنگ‌های نارنجی Gulf، قرمز Star Ruby، سبز Mint، بنفش Viola و آبی Oslo می­‌شود.

پورشه برای هرچه بیشتر متمایز بودن این 911 خاص، تنها به موارد ظاهری اکتفا نموده و بخش فنی آن را دستخوش تغییر نکرده بنابراین حداکثر قدرت و نهایت سرعت این نمونه از پورشه 911 توربو S هم به ترتیب برابر با 640 اسب‌بخار و 320 کیلومتر برساعت است.

پورشه 718 اسپایدر

در کنار این پورشه 911 ویژه، پورشه 718 اسپایدر هم بازگشت خود به بازار چین را جشن گرفته است. مواردی همچون تنظیم برقی 14 گانه صندلی‌­ها ، پکیج اسپرت کرونو و سقف دو رنگ مشکی و قرمز جزء تجهیزات استاندارد این مدل است، که مورد آخر برای نخستین بار عرضه می‌­شود. پورشه 718 اسپایدر به پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربوشارژ مجهز شده که 295 اسب‌بخار قدرت را از طریق جعبه‌دنده 7 سرعته PDK به چرخ‌های عقب ارسال می­‌کند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com