مرسد‌س‌بنز EQS شاسی‌بلند از نمای نزدیک

تصاویر جاسوسی مربوط به تست‌های نسخه شاسی‌بلند مرسدس‌بنز EQS با استقبال شدید علاقه‌مندان روبرو شده است. پیش از این تصاویر نه‌چندان واضحی از این خودرو حین آزمون سردسیری مخابره شده بود و حالا این بار بعد از رونمایی رسمی از سدان EQS است که شرکت به طور جدی روی پروژه شاسی‌بلند آن کار می‌کند.

تردیدی نیست که بنز قصد دارد ساختار کلی طراحی را به سمت کراس‌اورهای برقی سری EQ مانند EQA و EQB هدایت کند.تصاویر جدید در قیاس با آنچه قبلاً دیده بودیم، پوشش استتاری کمتر این خودرو را نشان می‌دهند. اگرچه مرسدس بارها تاکید کرده است که EQS را نباید ویرایش برقی S کلاس تلقی کرد ولی از همین الان هم علاقه‌مندان به خودروی جدید لقب GLS برقی داده‌اند.

اگرچه کیفیت تصاویر قابل قبول است ولی هنوز هم نمی‌توان جزئیات روی بدنه را تشخیص داد. تردیدی نیست که شرکت قصد دارد ساختار کلی طراحی را به سمت کراس‌اورهای برقی سری EQ مانند EQA و EQB هدایت کند. با این حال انتظار داریم که ریزه‌کاری‌های فناورانه در این نسخه مانند آنچه روی ویرایش سدان دیده بودیم، لحاظ شود.

تصویر جاسوسی مرسد‌س‌بنز EQS شاسی‌بلند

یکی از بزرگ‌ترین خبرها، انتشار تصاویر مربوط به کابین EQS شاسی‌بلند است. جایی که حالا علیرغم تلاش برای پنهان کردن المان‌ها، می‌توانیم اطلاعات خوبی از داخل کابین آن به دست بیاوردیم. پیش‌بینی چندان سختی نیست اگر بگوییم که فضای داخلی حال و هوای ویرایش سدان را دارد. یعنی همان پس‌زمینه مشکی و همان نمایشگر سراسری موسوم به هایپراسکرین. نمایشگری سه تکه که از بخش پشت فرمان، سیستم اطلاعات و سرگرمی و نمایشگر روبروی سرنشین تشکیل می‌شود. اگرچه مرسدس در این زمینه توضیحی ارائه نکرده است ولی احتمال می‌رود نسخه جدیدتری از MBUX روی این خودرو در دسترس باشد.

کارشناسان بر این باورند که نباید تصور کرد چون مرسدس‌بنز EQS را اخیراً رونمایی کرده پس نسخه شاسی‌بلند آن به زودی در دسترس خواهد بود. شرکت شدیداً روی توسعه محصولات برقی خود کار می‌کند که تا پایان سال 2022 حدود 10 محصول برقی جدید را راهی بازار کند. این احتمال وجود دارد که شاسی‌بلند لوکس برقی آلمان‌ها اواخر سال آینده میلادی با عنوان مدل 2023 به دست مشتریان برسد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com