مرسدس‌بنز EQE در گام آخر

پیشرفت روزافزون خودروهای الکتریکی، گریبان‌گیر تمامی خودروسازهاست و برای رسیدن به موفقیت، باید در این راه تلاش کنند. مرسدس‌بنز نیز در حال عملی کردن برنامه‌های خود است و هفته‌ گذشته از سدان الکتریکی پرچمدارش با نام EQS، رونمایی کرد. اما مدل‌های دیگری نیز در راه هستند؛ مانند سدان برقی EQE که قرار است ماه سپتامبر رونمایی شود و طبق عکس‌های جاسوسی منتشر شده، در حال انجام تست‌ها در نوربورگ‌رینگ است.

مرسدس‌بنز EQE مدل تمام الکتریکی E کلاس محسوب می‌شود؛ اما شایعه شده که به اندازه S کلاس جادار است.این عکس‌ها نشان می‌دهند که مرسدس‌بنز EQE هنوز پوشش استتاری دارد و انتظار می‌رود که مرسدس‌بنز تمرکز خود را روی آیرودینامیک خودرو بگذارد. لازم به ذکر است که ضریب‌ درگ مدل EQS‌ تنها 0.2 است. این عملکرد عالی، فقط به افزایش برد خودرو کمک می‌کند. با توجه به شباهت ظاهری این دو خوردو، انتظار می‌رود مدل EQE نیز از عملکرد آیرودینامیک خوبی بهره ببرد.

علیر‌رغم شباهت‌ها، تفاوت‌های آشکاری نیز در طراحی آن‌ها وجود دارد؛ مانند در صندوق‌عقب سنتی EQE که با چراغ ترمز سوم همراه است. در اصل EQE مدل تمام الکتریکی E کلاس محسوب می‌شود؛ اما شایعه شده که به اندازه S کلاس جادار است. این موضوع به لطف نحوه قرارگیری اجزا امکان‌پذیر است و فضای بار زیادی را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

مرسدس‌بنز EQE مدل 2022

این سدان الکتریکی با جدیدترین تکنولوژی به بازار خواهد آمد؛ اما نباید از آن انتظار داشته باشیم که با یک EQS مجهز برابری کند، حتی اگر اساس و تکنولوژی‌های اصلی هر دو یکسان باشد. انتظار می‌رود که EQE با باتری‌های متفاوت از نظر اندازه و خروجی، ارائه شود. شایعاتی نیز درباره‌ی نسخه چهار چرخ محرک (AWD) وجود دارد که حدوداً 402 اسب‌بخار قدرت و 765 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند‌.

سال آینده که EQE به بازار آمد، رقیب جدیدی برای تسلا مدل S و پورشه تایکان محسوب می‌شود که قیمت پایه آن از 85 هزار دلار آغاز خواهد شد. برای اطلاعات بیش‌تر باید تا سپتامبر و رونمایی آن در IIA در مونیخ، صبر کنیم

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com