نسخه فرمان-راست شورولت کوروت وارد ژاپن شد

نسل هشتم شورولت کوروت نخستین نمونه از این خودروست که به صورت موتور-وسط ساخته شده است. به تازگی برای اولین بار در تاریخچه ساخت این مدل و به صورت رسمی نسخه فرمان-راست از کوروت نیز تولید شده است.

عرضه رسمی نسخه فرمان راست، برای اولین بار در تاریخ کوروت اتفاق افتاده است.البته خبر ساخت کوروت فرمان-راست در سال 2019 به صورت رسمی اعلام و نخستین تصاویر رسمی از این خودرو نیز در سال 2020 رسماً منتشر شد. چندی پیش شعبه جنرال‌موتورز در ژاپن، در رویدادی که در تاریخ 29 می 2021 در پیست فوجی برگزار شد، از این خودرو رونمایی کرد.

لازم به‌ذکر است که شورولت کوروت فرمان-راست سال گذشته در جریان نمایشگاه خودرو توکیو 2020 معرفی و در همان زمان پیش‌­فروش شد. برنامه رونمایی در پیست فوجی هم با هدف ملاقات مشتریان با این خودرو برنامه‌ریزی شده بود، اما شرایط فعلی ژاپن برگزارکنندگان را مجبور به لغو برنامه حضوری و پخش آن به صورت زنده از طریق فضای مجازی کرد.

در این برنامه دوساعته، پنج دستگاه کوروت با رنگ‌های متنوع تحت هدایت رانندگان حرفه‌­ای در پیست به حرکت درآمدند و پس از آن نیز گفتگویی با تاداشی واکاماتسو، ریاست شعبه جنرال موتورز در ژاپن انجام شد.

نسخه فرمان-راست شورولت کوروت

سه دستگاه شورولت کوروت­ فرمان-راست به رنگ‌های قرمز مشعل، زرد Accelerate و آبیRapid از نسخه 3LT کوپه هستند، درحالیکه دو کوروت دیگر به رنگ‌های نارنجی Sebring و خاکستری تیره متالیک از میان نمونه­‌های روباز این خودرو انتخاب شده­‌اند.

بد نیست بدانید تولید شورولت کوروت C8 در تاسیسات کنتاکی به علت کمبود قطعات با توقف روبرو شده بنابراین چگونگی تامین این خودرو در مقیاس جهانی با ابهام روبروست. به هرحال علاقمندان شورولت کوروت C8 در استرالیا، نیوزیلند، بریتانیا، هند، هنگ­‌کنگ و سایر کشورهایی که مجاز به رانندگی با خودروهای فرمان-راست هستند، می­‌توانند امیدوار باشند که دیر یا زود امکان رانندگی با این خودرو را به دست خواهند آورد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com