سوبارو ایمپرزا 2022 رونمایی شد

سوبارو هم‌زمان با معرفی مدل 2022 ایمپرزا، قیمت و شرایط فروش آن در بازار آمریکای شمالی را نیز اعلام کرد. مدل جدید شامل تغییراتی شده اما لیست قیمت آن دستخوش نوسان خاصی نشده است. این می‌تواند خبر خوبی برای مشتریان سوبارو باشد.

در این خودرو پکیج فناوری بینایی کمکی راننده (شامل ترمزگیری خودکار قبل از تصادف و مدیریت دریچه گاز)، هشدار تغییر لاین، دستیار نگه داشتن در خط و هشدار نوسان در حرکت دیده می‌شود.اولین چیزی که در ایمپرزا 2022 جلب توجه می‌کند، رنگ جدید آبی موسوم مروارید کبود است. این رنگ جدید در تمام مدل‌ها یعنی نسخه‌های 5 و 4 در نیز قابل سفارش است. علاوه‌براین سوبارو چهار تیپ مختلف از این خودرو را به صورت پایه، اسپرت، پرمیوم و لیمیتد در نظر گرفته است. در حالی که تیپ لیمیتد را می‌توان تنها روی مدل 5 در سفارش داد.

در داخل کابین بر حسب تریم انتخابی، دو گزینه رنگ مشکی و سفید عاجی دیده می‌شود. هم‌چنین پوشش چرم در تریم‌های فول‌ نیز به صورت استاندارد تعبیه شده است.

در این خودرو پکیج فناوری بینایی کمکی راننده (شامل ترمزگیری خودکار قبل از تصادف و مدیریت دریچه گاز)، هشدار تغییر لاین، دستیار نگه داشتن در خط و هشدار نوسان در حرکت نیز دیده می‌شود. البته سیستم پایش رفتار خودروی جلویی نیز روی آن وجود دارد که در صورت راهنما زدن و ترمزگیری، به صورت هوشمند تغییر مسیر می‌دهد.

سوبارو ایمپرزا 2022

در حالی که سوبارو ایمپرزا یکی از معدود کامپکت‌های خانوادگی در بازار آمریکا به حساب می‌آید، ولی از طرفی هنوز هم تنها گزینه‌ای در کلاس خودش است که با سیستم چهار چرخ محرک عرضه می‌شود. تمام مدل‌ها مجهز به یک پیشرانه 2 لیتری تخت با 152 اسب‌بخار قدرت و 197 نیوتن‌متر گشتاور هستند.

روی سوبارو ایمپرزا 2022 هنوز هم جعبه‌دنده 5 سرعته دستی برای مدل پایه سدان و مدل پایه و اسپرت هاچ‌بک دیده می‌شود. گزینه دیگر هم استفاده از جعبه‌دنده CVT ابداعی سوبارو موسوم به Lineartronic است.

قیمت پایه سوبارو ایمپرزا 2022 چیزی معادل 18 هزار و 795 دلار برای مدل پایه سدان است. در حالی که عالی‌ترین ویرایش یعنی هاچ‌بک لیمیتد قیمتی 26 هزار و 395 دلاری دارد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com