به یاد پیروزی‌ها در مسابقات Isle of Man

معرفی نسخه خاص از موتورسیکلت ب‌ام‌و S1000RR

8 تیر 1400 13:03

در سپتامبر سال 2020، ب‌ام‌و مدل S1000RR را جایگزین M1000RR نمود تا از این پس تاج پرچمداری را در میان موتورسیکلت­‌های ساخت این برند بر سر بگذارد.

رقابت Isle of Man می­‌توانست محل مناسبی برای معرفی قابلیت­‌های S1000RR به علاقمندان باشد، اما به علت شیوع کرونا برای دومین سال پیاپی کنسل شد.تنها شش ماه بعد یعنی در مارس 2021، مسئولان برگزاری مسابقه Isle of Man، اعلام نمودند که با توجه به همه‌­گیری ویروس کرونا، این رقابت برای دومین سال پیاپی برگزار نخواهد شد.

با توجه به آن‌که این رقابت می­‌توانست محل مناسبی برای معرفی قابلیت­‌های S1000RR به علاقمندان باشد، نمایندگی ب‌ام‌و در فرانسه دست به کار شده و نسخه ویژه‌ای از این موتورسیکلت اسپرت را با نام S1000RR Isle of Man معرفی کرده تا به طور همزمان به این محصول جدید و البته مسابقه محبوب، ادای احترام کرده باشد.

در قدم اول، شعبه فرانسوی ب‌ام‌و سعی کرده ارتباطی میان این موتورسیکلت با خودروهای بخش M این خودروساز آلمانی برقرار کند. به همین دلیل، ب‌ام‌و M3 مدل 2021 به عنوان منبع الهام قرار گرفته و رنگ سبز Isle of Man که برای مدتی و در تیراژ محدود روی بدنه این مدل قرار گرفته بود، برای تزئین S1000RR هم استفاده شده است.

سخه خاص از موتورسیکلت ب‌ام‌و S1000RR

غیر از رنگ سفارشی بدنه، باید به شیشه دودی جلو، زمینه زرد چراغ‌های LED جلو، حروف S1000RR Isle of Man Edition روی محفظه سوخت و جزئیات نارنجی هم اشاره کرد که این مدل را از سایر نمونه­‌ها متمایز ساخته است.

سخه خاص از موتورسیکلت ب‌ام‌و S1000RR

پورت USB، مسیریاب M، گرمکن دستگیره­‌ها ، کروزکنترل، کنترل کاهش ارتفاع، مجموعه باتری سبک وزن، دستگیره‌­های M، رینگ‌های M، چند حالت رانندگی، خروجی اگزوز تیتانیوم ساخت آکراپوویچ و اجزای فیبرکربنی، امکانات رفاهی و فنی دیگری است که تعدادی از آن‌ها از پکیج­‌های مختلف قابل ارائه برای موتورسیکلت­‌های ب‌ام‌و به عاریت گرفته شده است.

قیمت ب‌ام‌و S1000RR Isle of Man Edition با 16,442 دلار افزایش نسبت به S1000RR استاندارد، روی رقم 39,627 دلار تعیین شده که البته با توجه به ویژگی­‌های فنی و ظاهری این مدل و البته تیراژ تولید 50 دستگاهی آن، برای هواداران موتورسیکلت‌­های قدرتمند چندان گزاف به نظر نمی‌­رسد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : rideapart.com

دیدگاه کاربران