اعلام رسمی اتحاد بوگاتی و ریماک

ماه گذشته خبری منتشر شد که از احتمال اتحاد یکی از تولیدکنندگان خودروهای سوپراسپرت با یک استارت‌­آپ سازنده خودروهای برقی خبر می‌داد. اکنون یکی از مهمترین خبرهای خودرویی سال 2021 منتشر شده است و معلوم شده که این گمانه‌­زنی حقیقت داشته چراکه پورشه، ریماک و بوگاتی اتحاد تازه‌­ای به نام بوگاتی-ریماک تشکیل داده­‌اند.

براساس اعلام ریماک، نخستین بوگاتی بدون پیشرانه درون­‌سوز تا پیش از به پایان رسیدن دهه جاری معرفی خواهد شد.در پی این شراکت، ریماک 55 درصد از سهام بوگاتی را در اختیار خواهد داشت درحالی‌که پورشه به عنوان سرپرست بوگاتی، 45 درصد از کل سهام را تحت کنترل می­‌گیرد. البته پورشه در مارس سال جاری و با سرمایه­‌گذاری مستقیم 83 میلیون دلاری، 24 درصد از سهام شرکت ریماک را به طور مستقیم خریداری کرده است.

دفاتر مرکزی این شرکت جدید در زاگرب پایتخت کرواسی واقع شده است، که از اواخر سال جاری میلادی افتتاح خواهد شد. بوگاتی-ریماک فعلاً به تولید دو محصول مشغول می­‌شود: بوگاتی شیرون و ریماک نورا (Nevera) اما در سال‌های آینده شاهد عرضه خودروهای جدید از سوی این اتحاد خواهیم بود که همگی هیبرید یا برقی خواهند بود. تولید بوگاتی شیرون همچنان در کارخانه این برند در مولسهایم فرانسه ادامه دارد ولی مشخص نیست که محصولات جدید بوگاتی-ریماک در کدام نقطه تولید شوند.

اتحاد بوگاتی و ریماک

اولیور بلوم مدیرعامل پورشه و لوتز مشکه (Lutz Meschke) نایب رئیس ریماک به عنوان اعضای هیات مدیره بوگاتی-ریماک شناخته می­‌شوند درحالی‌که بنیانگذار ریماک یعنی مت ریماک (Mate Rimac) سمت مدیرعامل این اتحاد را برعهده خواهد داشت. این مدیرعامل 33 ساله، ریماک و بوگاتی را زوجی مناسب دانسته که قرار است دانش، فناوری و امکانات خود را برای انجام پروژه‌­های خاص با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

براساس اعلام ریماک، نخستین بوگاتی بدون پیشرانه درون­‌سوز تا پیش از به پایان رسیدن دهه جاری معرفی خواهد شد. این محصول جدید به عنوان یک مدل هیبرید توصیف شده است، اما مشخص نیست که آیا همچنان از پیشرانه 8 لیتری 16 سیلندر فعلی به عنوان نیروی کمکی استفاده خواهد شد یا یک موتور کوچک‌تر با آن جایگزین می­‌شود.

اتحاد بوگاتی و ریماک

اتفاق مهم دیگری که برای بوگاتی حادث می­‌شود، افزایش تنوع محصولات این برند فرانسوی خواهد بود. مت ریماک اعلام کرده که این مدل‌های جدید، تنها سوپراسپرت نیستند و آن‌ها را هیجان‌­انگیز و متفاوت توصیف نموده هرچند که از افشای هویت این محصولات جدید خودداری کرده است.

شرکت بوگاتی فعلاً تمرکز خود را بر ساخت تنها محصول این شرکت یعنی شیرون معطوف کرده، که از ابتدا برای تولید 500 دستگاه از آن برنامه‌ریزی شده است. با توجه به خروج سیصدمین نمونه از این خودرو از خط تولید در اوایل سال جاری، به نظر می­‌رسد هنوز راه نسبتاً درازی باقیمانده تا شیرون به خط پایان برسد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com