انتشار اولین تصاویر از نسل جدید ب‌ام‌و سری 5

پس از انتشار عکس‌های جاسوسی ب‌ام‌و سری 3 برقی و نسل بعدی سری 7، این بار عکس‌هایی از نسل جدید سری 5 با کد G60 و پوشش‌های استتاری منتشر شده است. فرم بدنه تقریباً تغییری نکرده اما چراغ‌ها قابل تشخیص نیستند.

ب‌ام‌و علاوه‌بر پیشرانه‌های بنزینی، نسل جدید سری‌ 5 را به پیشرانه‌های پلاگین‌هیبرید و الکتریکی مجهز خواهد کرد.دقیقاً همان برنامه‌ای که برای سری 7 در نظر گرفته شد، برای سری 5 نیز پیاده می‌شود؛ ب‌ام‌و، سری‌ 5 را در نسخه‌های پلاگین‌هیبرید و الکتریکی ارائه می‌کند که از همان بدنه نسخه معمولی ساخته شده‌اند. برای یک پلتفرم کاملاً الکتریکی، باید تا سال 2025 صبر کنیم؛ تا آن زمان، ب‌ام‌و نسخه الکتریکی‌ را که برساس پلتفرم مشترک با نسخه‌های بنزینی خواهد ساخت. در تصاویر جاسوسی نسخه‌های پلاگین‌هیبرید و الکتریکی، از روی برچسب‌های درهای جلو و سپر عقب مشخص می‌شوند.

دستگیره‌های نسل جدید ب‌ام‌و سری 5 مشابه سدان برقی i4 است تا آیرودینامیک بهتری، به دلیل بیرون نبودن دستگیره‌ها، حاصل شود‌. نمونه در حال تست، با پوشش‌ها و لایه‌های استتاری سنگین پوشیده نشده و مشخص است که سری 5 جدید از جلوپنجره‌های غول‌پیکر موجود در M3 و M4، سری 4 و i4، بی‌بهره است.

تصاویر جاسوسی نسل جدید ب‌ام‌و سری 5

دماغه‌ی کوسه مانند، نسبت به سری 5 فعلی، کمی‌ پایین‌تر به نظر می‌رسد تا چهره‌ای خشمگین‌تر را برای آن رقم بزند‌. در عکس‌های دیده شده، خبری از چراغ‌های دو تکه جدید موجود در نسل بعدی سری 7، X7 فیس‌لیفت و X8 نیست‌. علاوه‌برآن‌ها، یک اسپویلر ظریف نیز لبه‌ صندوق به راحتی دیده می‌شود.

اما فضای داخلی و داشبورد به شدت استتار شده است که نشان از تغییری عمده در کابین دارد. احتمالاً از صفحه‌نمایش دوگانه (نمایشگر 12.3 اینچی راننده و 14.9 اینچی اطلاعات و سرگرمی) مشابه با مدل‌های الکتریکی iX و i4 با سیستم iDrive 8 استفاده شده است.

با توجه به این که نسل جدید ب‌ام‌و سری 5 هنوز در حال تست و بررسی‌های اولیه است، احتمالاً رونمایی رسمی آن در نیمه دوم سال 2022 اتفاق بیافتد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com