جتور با کراس‌اور X در مسیری تازه

در سال 2018، شرکت چری با هدف عرضه محصولات ارزان برای جلب نظر مشتریان جوان، اقدام به معرفی یک برند جدید با نام «جتور» نمود. با گذشت سه سال و نیم از تولد این برند، برنامه هدف­‌گذاری شده برای آینده آن با کمی تغییر مواجه شده است.

قرار است برند جتور از سال جاری به یک شرکت مستقل تبدیل شود و ظرف سه سال آینده چهار کراس‌­اور، سه شاسی­‌بلند، یک پیکاپ و یک مینی ون به سبد محصولاتش اضافه کند.هرچند جتور در حال حاضر تنها دو مدل X70 و X90 (در برخی بازارها به نام X95) را عرضه می­‌کند، اما در نیمه اول سال جاری موفق  به فروش 76 هزار دستگاه خودرو شده که نسبت به سال قبل، افزایش 111 درصدی را نشان می‌دهد. نکته مهم این است که سن 60 درصد خریداران جتور کمتر از 35 سال بوده بنابراین به نظر می‌­رسد که چری در تحقق بخشیدن به هدف خود برای جلب نظر مشتریان جوان، تاحد زیادی موفق بوده است.

اما برنامه جدید چری برای برند جتور روی افزایش تنوع مدل‌ها، عرضه لوازم جانبی مسافرتی و همچنین نصب فناوری خودران روی محصولات این برند متمرکز شده است.

قرار است برند جتور از سال جاری به یک شرکت مستقل تبدیل شود هرچند همچنان تحت مالکیت چری قرار خواهد داشت. سبد محصولات جتور ظرف سه سال آینده شامل چهار کراس‌­اور، سه شاسی­‌بلند، یک پیکاپ و یک مینی ون خواهد بود که روی پلتفرم جدید Kunlun تولید می­‌شوند. اعلام شده که تمامی مدل‌ها دارای نسخه هیبرید بوده و به سطح 3 فناوری خودران نیز مجهز خواهند شد، که توسط هواوی توسعه یافته و قابلیت ارتقاء به سطح 5 را نیز دارد.

کراس اوری چینی چری جتور X

نکته جالب این است که چری برای رسیدن آمار فروش جتور به سالانه یک میلیون دستگاه هدف‌گذاری کرده هرچند فعلاً درباره برنامه صادراتی این برند خبری منتشر نشده است.

نخستین مدل از سری محصولات جدید برند جتور با نام X و در قالب کراس‌­اوری با خطوط شکسته بدنه و البته فرم نامعمول چراغهای جلو معرفی شده است. در هنگام رونمایی به کابین هوشمند این مدل هم اشاره شده است، اما جزئیات بیشتری درباره ویژگی­های این خودرو در دسترس نیست.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : باما