معرفی نسل جدید تویوتا آکوا

هرچند تویوتا پریوس C از سال 2019 بازار ایالات متحده را ترک کرده ولی در وطن خود یعنی ژاپن با نام آکوا همچنان حضور دارد و ظرف 10 سال موفق به جلب نظر 1.87 میلیون مشتری شده است.

آکوا نخستین محصول تویوتاست، که از باتری دوقطبی نیکل-هیدروژن با خروجی دوبرابر نسبت به نمونه­‌های قبلی استفاده می­‌کند. نسل دوم این خودرو که روی پلتفرم TNGA-B شکل گرفته، اکنون با برخی ویژگی­‌های جدید و با مدل 2022 معرفی شده است.

یکی از قابلیت‌­های جدید این خودرو امکان شارژ غیرمستقیم است، که از جریان AC100 V یا 1500 W نیز پشتیبانی می­‌کند. تمامی نسخه­‌های تویوتا آکوا به قابلیت شارژ اضطراری مجهز شده‌­اند که امکان تامین برق برای لوازم برقی را در صورت قطعی جریان فراهم می­‌سازد.

فاصله میان محورها نیز به میزان 50 میلیمتر بیشتر شده تا فضای سرنشینان عقب و محفظه بار افزایش یابد.

تویوتا آکوا هاچ‌بکی هیبریدی برای بازار ژاپن

امکان سفارش نسل دوم تویوتا آکوا با سامانه چهارچرخ محرک، ویژگی تازه دیگری است، که در این هاچ‌بک برقی فراهم شده ضمن ­این‌که آکوا نخستین محصول تویوتا مجهز به نمایشگر 10.5 اینچی اطلاعات سرگرمی بشمار می‌­آید.

اکنون که سخن از نخستین­‌ها به میان آمده، بد نیست بدانید براساس اعلام تویوتا، آکوا نخستین محصول این برند است که از باتری دوقطبی نیکل-هیدروژن با خروجی دوبرابر نسبت به نمونه­‌های قبلی استفاده می­‌کند. نصب این باتری، بهبود شتابگیری و افزایش سرعت در حالت کاملاً برقی را برای تویوتا آکوا به ارمغان آورده است.

تویوتا آکوا هاچ‌بکی هیبریدی برای بازار ژاپن

تریم B به عنوان مدل پایه تویوتا آکوا 2022 با انتقال قدرت به محور جلو با قیمت 18 هزار دلار به فروش می­‌رسد درحالی‌که قیمت تریم E-Four با سامانه چهار چرخ محرک به 23,600 دلار افزایش خواهد یافت. البته امکان خریداری این خودرو از طریق برنامه Kinto One با پرداخت ماهانه 178 دلار نیز فراهم شده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com