هوندا U-GO معرفی شد

شواهدی در دست است که نشان می‌دهد هوندا تا سال‌های آینده به‌شدت روی موتورسیکلت‌های برقی تمرکز خواهد کرد، اما نکته اینجاست که اغلب محصولات برقی این شرکت قیمت بالایی دارند. با این حال جدیدترین پروژه ژاپنی‌ها یعنی U-GO خود را به‌عنوان یک موتورسیکلت برقی ارزان قیمت معرفی کرده است.

این محصول در مقایسه با سایر اسکوترهای برقی هوندا تقریباً 50 درصد ارزان‌تر است.هوندا مدل برقی یو-گو را توسط بازوی چینی خود یعنی شرکت وویانگ-هوندا که متخصص ساخت اسکوترهای برقی مقرون به صرفه است، توسعه می‌دهد. کاملاً مشخص است که محصول جدید با اهداف شهری روانه بازار می‌شود.

هوندا دو تیپ مختلف از یو-گو را با سرعت و قدرت مختلف معرفی کرده است. مدل استاندارد مجهز به یک پیشرانه 1.2 کیلوواتی با توان حداکثری 1.8 کیلووات است که برایش سرعت نهایی 53 کیلومتر برساعت را به ارمغان می‌آورد. مدل پایین‌تر مجهز به پیشرانه 800 واتی با حداکثر توان 1.2 کیلووات است، که البته سرعت نهایی‌اش 43 کیلومتر برساعت ثبت شده است. هر دو مدل مجهز به باتری‌های یون لیتیومی  30 آمپر ساعتی با ظرفیت 1.44 کیلووات ساعت هستند که البته قابلیت جدا شدن هم دارند.

اسکوتر برقی هوندا U GO

شرکت برای جلوگیری از افزایش هزینه‌ها، در طراحی و ساخت این موتورسیکلت نهایت سادگی را به کار برده است. به عنوان مثال نمایشگر LCD روی داشبورد از بسیاری از مدل‌های موجود در بازار ساده‌تر است و کارایی کمتری دارد. البته شاید این محدودیت در تجهیزات وقتی پای قیمت پایه هزار و 150 دلاری آن وسط کشیده شود، قابل قبول باشند. این محصول در مقایسه با سایر اسکوترهای برقی هوندا تقریباً 50 درصد ارزان‌تر است.

مترجم : نیما حدادی

منبع : electrek.co