ونوسیا V-Online، کراس‌اوری با چهره خشن

شرکت ونوسیا (Venucia) از خودروسازان زیرمجموعه گروه دانگ‌فنگ-نیسان است که سابقه تاسیس آن به سال 2010 برمی‌گردد. آن‌ها به تازگی از برنامه خود برای ساخت یک کراس‌­اور میان­‌سایز به نام V-Online خبر داده‌اند، که با هدف جلب نظر مشتریان جوان طراحی و ساخته شده است.

V-Online یک کراس‌­اور میان­‌سایز است، که با هدف جلب نظر مشتریان جوان طراحی و ساخته شده است. طراحی خارجی V-Online از خطوط تیز و زاویه‌دار شکل گرفته است و تقریباً از فرم‌­های منحنی در بدنه آن خبری نیست. چراغ‌های جلو با عرض کم، فرم گوشه‌دار و زاویه رو به بالا، جلوپنجره بزرگ با خطوط مورب، چهار چراغ LED در گوشه جلوی هریک از چراغ‌ها به همراه خطوط شکسته در دو سوی سپر جلو، چهره خشن این خودرو را شکل داده است.

خطوط شکسته و زاویه‌دار در نمای جانبی هم حضور دارد و در کنار فرم شیب­دار سقف با رنگ مشکی، نمایی زیبا ایجاد کرده است. طرح چراغ‌های عقب نیز جالب بوده و با پیروی از رویه متداول در بسیاری از کراس‌اورهای امروزی، به صورت پیوسته با گوشه­‌های زاویه‌دار در دو بخش انتهایی طراحی شده است.

طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورهای V-Online به ترتیب 4.562، 1.917، 1.617 و 2.7 متر اعلام شده است.

ونوسیا V-Online

فعلاً هیچ تصویر رسمی از فضای کابین این خودرو منتشر نشده است، اما مدتی قبل تنها یک تصویر مخفیانه از نمونه تحت آزمایش V-Online در رسانه­‌ها انتشار یافت که نمایی کلی از این بخش را نمایش می‌­دهد. با استناد به همان تصویر می‌توان دریافت که داشبورد V-Online از سطوح صاف و خطوط مستقیم شکل گرفته و به لطف نمایشگر بزرگ یکپارچه، از وجود دکمه­‌های مختلف بی­‌نیاز شده است. طرح فرمان با سه شاخه، خروجی­‌های تهویه مطبوع و لوگوی ونوس موتور که در محلی نزدیک به فرمان نصب شده، سایر جزئیات قابل توجه در این بخش است.

نیروی محرکه V-Online از پیشرانه 4 سیلندر 1.5 لیتری مجهز به توربوشارژر تامین می‌شود که 190 اسب­‌بخار قدرت و 260 نیوتن‌متر گشتاور را از طریق جعبه‌دنده 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک در اختیار این خودرو قرار می‌­دهد.

خودروساز چینی قصد دارد در آینده نزدیک V-Online را در جریان نمایشگاه چنگدو به معرض نمایش گذارد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : inf.news