شرایط فروش ونوسیا و ثبت نام Venucia در ایران (خرداد 1402)

  • شرايط فروش ونوسيا

اعلام قیمت گمرکی و تعرفه واردات

شرایط فروش ونوسیا و ثبت نام Venucia در ایران (خرداد 1402)

2 خرداد 1402 11:34

قیمت گمرکی خودروهای ونوسیا

خرداد 1402: براساس اعلام گمرکات کشور، قیمت خام محصولات وارداتی ونوسیا مشخص شده است. قیمت‌های اعلام شده در جدول زیر، قیمت گمرکی خودروها بوده و سایر هزینه‌های جانبی قیمت‌گذاری خودرو (شامل مالیات، عوارض، بیمه، سود واردکننده، کرایه حمل و ...) در آنها لحاظ نشده است:

مدل موتور قیمت تا گمرک کشور مبدا نرخ تعرفه
V-ONLINE 1.5 لیتر 16,776 یورو چین 55 درصد
D60 PLUS 1.6 لیتر 15,500 یورو چین 75 درصد

*اطلاعات فوق از سوی گمرک اعلام شده است.

واردات خودروهای ونوسیا به ایران

اردیبهشت 1402: بیش از یک دهه از آغاز فعالیت شرکت VENUCIA می‌گذرد. این شرکت ماحصل همکاری مشترک نیسان و دانگ‌فنگ است و از سال 2010 تا به امروز، محصولاتش را در بازار چین می‌فروشد. اما این برند چینی ژاپنی، موفق شده تا مجوز واردات خودرو به ایران را کسب کند. در همین راستا، شرکت مکث موتور، نخستین محموله وارداتی خودروهای ونوسیا را در بهار 1402 به کشورمان آورده است.

اولین محمولی وارداتی ونوسیا در گمرک قزوین

بر اساس شنیده‌ها، در فاز اول قرار است سه محصول از این برند (دو کراس اوور و یک سدان) ابتدا به‌صورت CBU (وارداتی کامل) و سپس به‌صورت CKD(قطعات منفصله و مونتاژ داخل) به بازار کشور ارائه شود. به‌تازگی چند نسخه از این خودروها برای انجام پروسه هومولوگیشن و استاندارد به کشور واردشده است.

اصلی‌ترین مشخصه‌ای که می‌تواند باعث توجه بازارها به این خودروها شود، بهره‌گیری از تکنولوژی، پلتفرم، موتور و ساختار کلی محصولات رنو-نیسان در این خودروهاست که توسط چینی‌ها و تحت لیسانس برند مادر ساخته یا مونتاژ شده است.

تا بهار 1402، فقط سه محصول ونوسیا برای ورود به کشورمان انتخاب شده که دو محصول در کلاس کراس‌اورها بوده اما محصول سوم نیز در کلاس سدان است.

VENUCIA D60 PLUS

اولین محصول وارداتی ونوسیا به کشورمان، یک سدان 12 هزاردلاری با نام Venucia D60 است. این محصول، برای نخستین‌بار در سال 2017 وارد بازار چین شد و تاحدی مورد استقبال قرار گرفت، به نحوی که 73 هزار دستگاه از کل فروش 109 هزار دستگاهی ونوسیا در سال 2019 به D60 اختصاص داشت.

اما نسخه بروزرسانی شده از این خودرو با نام ونوسیا D60 پلاس در مارس 2021 و با پیروی از زبان طراحی جدید این شرکت معرفی شد. بنابراین بعد از فیس‌لیفت سال 2019، فیس‌لیفت 2021 این خودرو را باید دومین تغییر چهره‌ای بود که ونوسیا برای خودرو D60 عرضه می‌کرد.

VENUCIA V-ONLINE

دومین محصول وارداتی ونوسیا به ایران، کراس‌اور جمع و جوری است که Venucia V-online نام دارد. این خودرو در سال 2021 به بازار چین معرفی شده و قیمت پایه‌ای آن از حدود 14 هزاردلار شروع می‌شود. به لحاظ مشخصات فنی و سطح امکانات درنظر گرفته شده برای این خودرو، باید آنرا رقیبی برای لاماری ایما از شرکت آرین پارس موتور، دیگنیتی پرستیژ از شرکت بهمن موتور و چانگان CS55 پلاس از شرکت سایپا بدانیم.

VENUCIA STAR

گران‌ترین محصول وارداتی ونوسیا به ایران، کراس‌اور سایز متوسطی با نام Venucia Star است؛ خودرویی که از اواسط سال 2020 به بازار چین آمد و نخستین عضو خانواده ونوسیا محسوب می‌شد که از پلتفرم VSA بهره می‌گرفت. ونوسیا استار در سال 2020، بیش از 20 هزاردستگاه فروش داشت اما در سال 2021 به ناگهان فروش آن نصف شد و به حدود 11.9 هزاردستگاه رسید. این روند کاهشی، حتی در سال 2022 نیز ادامه داشت طوریکه ونوسیا استار تنها به 4 هزار مشتری فروخته شد و نشان می‌دهد که ونوسیا استار، چندان در انجام ماموریت خود، موفق نبوده است!


اخبار شرکت ماموت خودرو

جدیدترین خبرهای شرکت ماموت خودرو به همراه آخرین طرح های فروش نقدی ماموت، پیش فروش خودروهای ماموت و ثبت نام خودروهای وارداتی ماموت خودرو را در مقالات منتخب زیر بخوانید:

دیدگاه کاربران