معرفی چانگان ریتون CC نسخه Blue Whale

مدتی پس از معرفی مدل ریتون CC توسط شرکت چانگان، اکنون نسخه Blue Whale از این خودروی سدان به میدان آمده تا خریداران را با گزینه­‌های بیشتری روبرو کند.

علت نامگذاری این نسخه از ریتون CC را باید در زیر کاپوت آن جستجو کرد، جایی که پیشرانه 1.5 لیتری توربو به نام Blue Whale و با کد فنی NE1.5T حضور دارد. طرح بدنه چانگان ریتون CC را می­‌توان در خطوط سیال، فرم عضلانی نمای جانبی و طراحی تیز چراغ‌ها خلاصه کرد، که در مجموع ظاهری زیبا و متناسب را تشکیل داده است. البته این طرح تاحد زیادی به چهره سدان­‌های ساخت برند نیسان شباهت دارد.

طول، عرض، ارتفاع و فاصله میان محورهای این سدان چینی به ترتیب 4.8، 1.825، 1.465 و 2.77 متر است، که از فضای کابین جادار بخصوص برای سرنشینان عقب خبر می­‌دهد. در حقیقت عدد فاصله محوری این مدل بیشتر از نمونه­‌های مشابه بوده و در میان خودروهای هم‌قیمت با چانگان ریتون CC تقریبا بی‌رقیب است.

چانگان ریتون CC نسخه Blue Whale

با ورود به فضای کابین، روکش چرم ناپا روی صندلی‌­ها و مواد باکیفیت به کار رفته در ساخت سایر بخش‌ها، نظر بیننده را به سوی خود جلب می­‌کند. نمایشگر بزرگ روی داشبورد هم در عین طرح خوشایند ظاهری، عملکردی مناسب از خود به نمایش می­‌گذارد.

علت نامگذاری این نسخه از چانگان ریتون CC را باید در زیر کاپوت آن جستجو کرد، جایی که پیشرانه 1.5 لیتری توربو به نام Blue Whale و با کد فنی NE1.5T حضور دارد. حداکثر قدرت و گشتاور این پیشرانه نسل جدید به ترتیب 177 اسب‌بخار و 300 نیوتن‌متر اعلام شده است. بد نیست بدانید حداکثر گشتاور در دورشمار 1250 دور بر دقیقه قابل دسترس است، که از طریق جعبه‌دنده 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک به چرخ‌ها ارسال می­‌شود.

چانگان ریتون CC نسخه Blue Whale

گزارشگر رسانه چینی که ریتون CC Blue Whale را معرفی نموده، راحتی سواری و احساس خوشایند رانندگی با این خودرو را ستایش کرده است. در نهایت می‌­توان گفت چانگان ریتون CC نسخه Blue Whale با طراحی زیبای بدنه، کابین راحت و جادار و پیشرانه‌­ای نیرومند که عملکردی قابل مقایسه با نمونه‌­های شش سیلندر تنفس طبیعی دارد، گزینه‌­ای قابل توجه برای مشتریان خواهد بود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : inf.news