معرفی اولین موتورسیکلت برقی بنلی

در ماه ژوئن گذشته، خبرهایی درباره برنامه‌­ریزی برند QJMotor به عنوان شریک بنلی در بازار چین برای معرفی یک موتورسیکلت برقی منتشر شد. اکنون این شرکت اقدام به انتشار تصاویر این محصول جدید نموده تا علاقمندان را با ویژگی‌های آن بیشتر آشنا کند.

موتورسیکلت برقی بنلی، با یک مرتبه شارژ می‌تواند تا شعاع 100 کیلومتر پیمایش داشته باشد.هرچند نام این محصول، یعنی QJ7000D را نمی­‌توان چندان هیجان‌انگیز و جالب دانست اما از همین اسم عجیب می­‌توان به برخی اطلاعات مهم دست یافت چراکه رقم 7000 از میزان خروجی پیشرانه برقی برحسب وات خبر می‌­دهد.

البته همچون سایر وسایل نقلیه دوچرخ با قوای محرکه برقی، نیروی قابل استفاده در هنگام حرکت کمتر از حداکثر خروجی پیشرانه خواهد بود. به همین دلیل نیروی خروجی QJ7000D به صورت رسمی برابر با 10 کیلووات اعلام شده که معادل با 13.4 اسب­‌بخار است. این میزان قدرت، QJ7000D را در ردیف موتورسیکلت­‌های عادی با حجم موتور 125 سی­‌سی قرار می‌­دهد.

 اولین موتورسیکلت برقی بنلی

با نگاهی به تصاویر QJ7000D، می­توان شباهت میان آن با نسخه کانسپتش را به راحتی درک کرد. فضایی که در مدل‌های بنزین‌­سوز به عنوان محفظه سوخت استفاده می­‌شود در این مدل به عنوان فضای قرار دادن کلاه ایمنی انجام وظیفه می‌کند و اطراف آن با قطعات پلاستیکی محافظ پوشانده شده است.

نکته جالب در طراحی بدنه QJ7000D، وجود فضای خالی در زیر محفظه کلاه و صندلی راکب است که حسی از معلق بودن قطعات بدنه را پدید می‌آورد. اهرم تعویض دنده هم نظاهری مشابه با موتورسیکلت­‌های متداول دارد.

Benelli QJMotor QJ7000D

برخی مشخصات فنی این موتورسیکلت برقی اعلام شده که از میان آن‌ها می‌توان به حداکثر سرعت 104 کیلومتر برساعت و شعاع حرکتی 100 کیلومتر با یک بار شارژ باتری­‌ها اشاره کرد.

با توجه به فاصله زیاد بین موتورسیکلت­‌های قدرتمند و البته گران و از سوی دیگر اسکوترهای برقی فاقد هیجان، امثال QJMotor با معرفی مدل‌های نسبتاً نیرومند با قیمت مناسب می‌­توانند موقعیت مناسبی در بازار به دست آورند. درصورتی که QJ7000D یا نمونه­‌های مشابه آن با نشان بنلی وارد بازار اروپا شود، این موفقیت مطمئناً تشدید خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : bennetts.co.uk