معرفی تانک 700

پس از آن‌که در 19 آوریل و در جریان نمایشگاه خودرو شانگهای شرکت گریت‌وال از جدایی برندهای وی و تانک و تبدیل تانک به سازنده خودروهای آفرودر خبر داد، هر از گاهی خبری درباره این برند تازه تاسیس می‌­شنویم.

تانک 700 به پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر توربوشارژ ساخت گریت‌وال مجهز است که 354 اسب‌بخار تولید می‌کند.پس از معرفی مدل‌های تانک 300، تانک 400، تانک 500، تانک 600 و مدل پرچمدار تانک 800، اکنون تانک 700 به عنوان یک شاسی‌بلند نسبتاً بزرگ و لوکس رونمایی شده است.

چراغ‌های دایره‌­ای شکل جلو و فرم کلی بدنه از زبان طراحی برند تانک پیروی می‌کند، هرچند که لوگوی جدید TANK و برخی موارد دیگر، هویت این مدل را از سایرین متمایز کرده است. 

تانک 700 در فرم بدنه پنج در ساخته شده است و همچون بسیاری از خودروهای آفرودر، به در صندوق بازشو به سمت کنار و زاپاس روی آن مجهز شده است. حروف TANK روی کاور زاپاس به همراه رنگ‌آمیزی دوتایی آن در بخش‌های بالا و پایین، فرمی قدرتمند از نمای عقب این خودرو را به معرض نمایش گذاشته است.

کابین لوکس گریت وال تانک 700

فضای داخلی تانک 700 بیشتر به یک خودروی لوکس سدان شباهت دارد تا شاسی­‌بلند آفرود. پوشش وسیع جیر، نمایشگرهای متعدد LCD، چیدمان چهارنفره صندلی­‌ها، زیرپایی برای سرنشینان عقب و زیرآرنجی­‌های مستقل را باید به عنوان شاهدی برای این مدعی درنظر داشت.

براساس خبرهای انتشار یافته در رسانه‌­های محلی، تانک 700 به پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر توربوشارژ ساخت گریت‌وال مجهز است که 354 اسب­‌بخار قدرت و 500 نیوتن‌متر گشتاور را از طریق جعبه‌دنده 9 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می­‌کند.

Great Wall TANK 700

قرار است در آینده نزدیک شاهد نصب سامانه هیبرید P2 برای تانک 700 باشیم که در کنار همین پیشرانه 3 لیتری توربوشارژ و جعبه‌دنده 9 سرعته فعالیت می‌کند، ولی مجموع خروجی را به 517 اسب‌­بخار قدرت و 750 نیوتن‌متر گشتاور افزایش خواهد داد.

اگر این خبر و اعداد و ارقام مذکور صحت داشته باشد، قدرت تانک 700 در جایگاهی بالاتر از مرسدس‌بنز G500 با پیشرانه 8 سیلندر قرار خواهد گرفت، هرچند که این گزاره به معنای برتری تانک 700 بر مرسدس‌بنز نیست.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : chinapev.com